VGA kablo renkleri ve bağlantıları nasıl yapılır?

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar, iyi sosyaller. Benim bir sorunum var. Şöyle; elimde Samsung SyncMaster 740N modelli bir monitör var. Malum sadece VGA girişi var. Ama kablosu yok. Şu durumda dışarı çıkıp alamıyoruz da. Evde daha eski tüplü bir monitör vardı. Sabit VGA kablolu. Ben onu açtım ve kablosunu kestim. Şu an elimde erkek uçlu VGA ve kestiğim yerde 9 farklı renk kablo var. Benim amacım, bu kablonun birini (erkek olanı) bilgisayara takıp diğer kablolarını Samsung monitöre takmak. Ama hangi renk hangi pine gelecek bilemedim. Epey araştırdım ama çok fazla içerik var ve çoğu birbirinden farklı. Bu arada Samsung monitörün floresanı patlamıştı onu kendim içine şerit LED koyarak tamir ettim. Çalışıp çalışmadığını anlamak için böyle bir şey deneyeceğim. Kusura bakmayın biraz uzattım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir VGA kablosu sipariş edin çok zahmetli bir iş 15 pinli 3 sıra soket var renkler her kabloda farklı olabilir.

Hocam bir VGA kablosu sipariş edin çok zahmetli bir iş 15 pinli 3 sıra soket var renkler her kabloda farklı olabilir.
Az kullanacağım bir monitör için para harcamak istemiyorum. O yüzden böyle yapmak istedim. Ama olmazsa tabi ki de alacağız. Zaten güç kablosu da yok. Onu da almam gerekecek.

Geri
Yukarı