VGA monitör için aktif dönüştürücü tavsiyesi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
VGA bir monitörüm var ve HDMI,DVI girişli bir ekran kartı kullanacağım.
VGA to DVI (eğer varsa) almak mı mantıklı olur, yoksa VGA to HDMI almak mı ?
Not : İnternette HDMI to VGA dönüştürücü de var, VGA to HDMI dönüştürücü de. Hangisini almalıyım ?
Bana önerilenlerden biri bu. Önceden konu açtığımda VGA to HDMI alın denilmişti. Sanırım bu HDMI to VGA.
Not 2 : İlla HDMI dönüştürücü olmak zorunda değil, DVI alsam olur mu ? DVI to VGA mı, VGA to DVI mı ?
Yardım bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam iyi günler. Yakın zamanda bu dönüştürücülerle baya haşır neşir oldum. Dvı dönüştürücünün iki çeşidi var aktif ve pasif diye. Eğer ekran kartınızda dvı-ı girişi varsa (google dan nasıl bir giriş olduğuna bakabilirsiniz) pasif bir dvi to vga dönüştürücü işinizi görür, eğer kartınızda dvı-d girişi varsa aktif bir dönüştürücü almanız gerekiyor bu pasife göre biraz daha pahalıdır. Hdmi to vga sadece aktif dönüştürücü olarak satılıyor. Ben en iyi performansı hdmi to vga dönüştürücüden aldım. Gittigidiyorda uygun fiyatlara bulabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı