VGA PC'ye HDMI monitör bağlama

EquieT

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Rampage RM-344 markalı monitör aldım VGA girişi bulunmuyor. Benim bilgisayarımda da ekran kartı olmadığı için takamıyorum. Bende VGA to HDMI aldım ama yine ekran gelmedi. Ne yapmam gerekiyor? PC de VGA. Monitör de ise HDMI ve Display Port var.

Dosya Ekleri

• 20210421_184247.jpg
    20210421_184247.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 30
Rampage RM-344 markalı monitör aldım VGA girişi bulunmuyor. Benim bilgisayarımda da ekran kartı olmadığı için takamıyorum. Bende VGA to HDMI aldım ama yine ekran gelmedi. Ne yapmam gerekiyor? PC de VGA. Monitör de ise HDMI ve Display Port var.

Aldığınız ürün modelini bilmiyorum ama aktif bir dönüştürücü almalısınız.

Hocam Dönüştürücü çalışmaması ihtimalinin dışında çeviriciler bazı markalarda 2 farklı türü olabiliyor İsmi her ne kadar VGA to HDMI olsa da aslında HDMI dan VGA ya dönüştürme yapıyor veya tam tersi. Dönüştürücü alırken ekstra olarak yanında bir ucu ince uç (veya type-c değişebilir) diğer kısmı ise usb-a şeklinde olanları tercih ederseniz üstte belirttiğim şeylerin 2 sinide yapabiliyor tahminimce sorun burada olabilir

Hocam, galiba yanlış aldınız. Bu konuda çok yanılanlar oluyor. Sizin için linkteki gibi aparat gerekiyor. Aldığınız, HDMI to VGA. Gereken ise VGA to HDMI.
n11.com'dan VGA Hdmi Çevirici Dönüştürücü Kablo Ses Destekli Vga to Hdmi seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Geri
Yukarı