VGA to HDMI ekran algılamıyor

Absinthe 92

Hectopat
Herkese merhaba,

2. monitöre ekran yansıtmak istiyorum. Daha önceden başka bir monitörde VGA to HDMI dönüştürücüm ile ekran yansıtma yapabiliyordum ancak şu an denediğim monitörde güç olmasına rağmen ekran gelmiyor ve ekran üzerinde çeşitli renk geçişleri oluyor. Windows üzerinden monitörü algıla dediğim zaman başka monitör algılanmadı diyor ama mouse ile o monitöre geçiş yapınca mouse imleci ana ekranımdan diğer ekrana geçiyor. 2. monitörün ismi macrosilicon olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürücünüz aktif bir dönüştürücü mü yoksa pasif bir dönüştürücü mü acaba ? Pasif dönüştürücülerde görüntü alamama veya görüntünün düzgün olmaması gibi sorunları ile karşılaşılabiliyor bazen maalesef o konu için bildiğim bir çözüm bulunmuyor ama güç girişine sahip bir adaptörse mutlaka gücünü verin sorunu çözer sanırsam.

Güç kablosu takılıyken sürekli renkler arası geçiş olur beyaz-gri ve 3 rengin bir arada olduğu bir renk bandı sürekli değişiyor.

Bu dönüştürücüyü kullanıyorum. Önceden kullandığım monitörde de güç kablosu mevcuttu ama bu monitörün güç girişi farklı ve adaptörü var. Şuan ki ikinci monitörün modeli ise Vestel dmt19w

Güç kablosu derken yanlış anladınız sanırım bu adaptörlerin bir de güç gereksinimi olan üstünde 5v girişi olan versiyonları var ben ondan bahsetmiştim. Hem bu HDMI To VGA kablosu sizin yazdığınız VGA To HDMI ile tam ters şeyler.

Güç kablosu derken yanlış anladınız sanırım bu adaptörlerin bir de güç gereksinimi olan üstünde 5v girişi olan versiyonları var ben ondan bahsetmiştim. Hem bu HDMI To VGA kablosu sizin yazdığınız VGA To HDMI ile tam ters şeyler.
Kendi güç kablosu haricinde yeni bir güç kablosu mu almam gerekiyor o zaman hala o kısmı hala net olarak anlayamadım :D Hdmi to vga ozaman onu da yanlış yazmışım. Monitörün vga kablosunu hdmi'a dönüştürüp ekran kartına takıyorum

Hocam sizin aldığınız adaptörde şöyle güç girişi olması gerekiyor var mı ? DC 5V yazan kısımda olduğu gibi bir güç girşi olması gerekiyor. Pasif dönüştürücüler pek iyi çalışmıyor.

1617463048539.png

Hocam sizin aldığınız adaptörde şöyle güç girişi olması gerekiyor var mı ? DC 5V yazan kısımda olduğu gibi bir güç girşi olması gerekiyor. Pasif dönüştürücüler pek iyi çalışmıyor.

Eki Görüntüle 955841
Benimkinde herhangi bir güç girişi yok. Daha önce kullandığım monitörde hiç problem yaşamıyordum. Hangi monitörlerde problem oluyor hangilerinde olmuyor nasıl anlayabilirim.

Hocam maalesef onu tam olarak bilmenin bir yolu yok. En iyisi siz aktif bir adaptör satın alın. Bu pasif adaptörlerin huyu suyu da belli olmuyor zaten genellikle ben driver güncellemesinden sonra çalışmayan adaptör görmüştüm bir keresinde.

Hocam maalesef onu tam olarak bilmenin bir yolu yok. En iyisi siz aktif bir adaptör satın alın. Bu pasif adaptörlerin huyu suyu da belli olmuyor zaten genellikle ben driver güncellemesinden sonra çalışmayan adaptör görmüştüm bir keresinde.
Kullandığım adaptör de aktifmiş bu arada sorun nerede çözemedim.

Bu arada 2. Monitör takılıyken masaüstü gelene kadar ana ekranıma görüntü gelmiyor. Açılışta ikinci monitörü algılıyor.

Geri
Yukarı