VGA to HDMI kullandığım bozuk görüntümü nasıl düzeltebilirim?

viamort

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Eski bir monitörüm var bunu eski bilgisayarımda kullanırken VGA kablosuyla ekran kartının dvi girişine bağlıyordum çevirici vasıtasıyla ve sorunsuz kullanıyordum. fakat 2 yıl önce bilgisayar aldım ve doğal olarak sadece HDMI ve DP girişleri var, VGA'dan HDMI'a çevirici ile ben bu monitörü 2 yıldır görüntü bulanık, renkler bozuk şekilde tam tabiriyle çamur gibi görüntüyle kullanıyorum.

Ekran kartının girişlerinde bir sorun yok çünkü monitör aldım ve direkt DP ile bağladığımda tertemiz görüntü alabiliyorum, fakat düzgün monitörün yanında artık bu iyice çamur gibi gözükmeye başladı. İş sebebiyle ikinci ekrana da ihtiyacım var ve monitörde de bir sorun yoktu normalde kullanmak istiyorum o yüzden.

Büyük ihtimal VGA'dan HDMI'a çevirici aparat kullandığım için görüntü çok kötü. Bunu düzgünce kullanmamın bir yolu var mı? HDMI'dan DP çevirici alıp öyle taksam düzelir mi? Kullandığım çevirici mi kalitesiz sizce yoksa her türlü böyle berbat halde mi olacak onu merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba herkese. Eski bir monitörüm var bunu eski bilgisayarımda kullanırken VGA kablosuyla ekran kartının DVI girişine bağlıyordum çevirici vasıtasıyla ve sorunsuz kullanıyordum. Fakat 2 yıl önce bilgisayar aldım ve doğal olarak sadece HDMI ve DP girişleri var, VGA'dan HDMI'a çevirici ile ben bu monitörü 2 yıldır görüntü bulanık, renkler bozuk şekilde tam tabiriyle çamur gibi görüntüyle kullanıyorum.

Ekran kartının girişlerinde bir sorun yok çünkü monitör aldım ve direkt DP ile bağladığımda tertemiz görüntü alabiliyorum, fakat düzgün monitörün yanında artık bu iyice çamur gibi gözükmeye başladı. İş sebebiyle ikinci ekrana da ihtiyacım var ve monitörde de bir sorun yoktu normalde kullanmak istiyorum o yüzden.

Büyük ihtimal VGA'dan HDMI'a çevirici aparat kullandığım için görüntü çok kötü. Bunu düzgünce kullanmamın bir yolu var mı? HDMI'dan DP çevirici alıp öyle taksam düzelir mi? Kullandığım çevirici mi kalitesiz sizce yoksa her türlü böyle berbat halde mi olacak onu merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba. Çeviriciyle görüntü kaybı illaki olacaktır. Bilgisayarı yenilenmişsiniz. Monitörü de yenilemenizi öneririm. Elinizdekini de ikinci monitör yaparsınız.

Merhaba. Çeviriciyle görüntü kaybı illaki olacaktır. Bilgisayarı yenilenmişsiniz. Monitörü de yenilemenizi öneririm. Elinizdekini de ikinci monitör yaparsınız.
Abi zaten öyle yaptım. Sorun yan yana durunca iyice kör etmesi, idarelik kullanmak da çok zor.

...çünkü monitör aldım ve direkt DP ile bağladığımda tertemiz görüntü alabiliyorum, fakat düzgün monitörün yanında artık bu iyice çamur gibi gözükmeye başladı...

O kadar rahatsız edici seviyede kötü olmaması lazım. Çözünürlüğü nedir monitörün?
720p de, Çözünürlükle ilgisi yok. VGA veya VGA to DVI girişli bir eski tip bilgisayarlara bağlayınca monitör düzgün görüntü veriyor. HDMI çevirici ile bağlayınca görüntü kötü. Bunun çözümü var mı onu merak ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı