VGA'dan Dolayı Görüntünün Kötü Gözükmesi

BNQQ99

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bilgisayarımda 1060 6GB bulunuyor. Monitörüm 60hz 1366x720p VGA girişli bir monitör. 8 yılı vardır ama o zamanın parasıyla çok pahalıya aldığımız, şimdi de bayağı bir idare eden monitör. Fakat artık yeni ekran kartım ile birlikte 60 FPS'in çok üzerinde FPS almama rağmen görüntü cidden beni tüm oyunlardan soğutuyor. Özellikle V-sync açık veya kapalı'da deniyorum onunla bir alakası yok, yaklaşık 4 5 oyunumda midemi bulandırmaya başladı.

Ekranı sağa sola döndürürken bulanık veya kenarlarda oluşan ne olduğunu anlamadığım görüntüyü bozan şeyler görüyorum. Bunlar VGA kullandığımdan'mı oluyor yoksa monitörüm eski olduğundan mı? VGA - DVI Dönüştürücü kullanıyorum.
(Ek olarak 1 hafta içinde elime 650 TL para ile hangi girişli monitörü almamı tavsiye edersiniz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı sağa sola döndürürken bulanık veya kenarlarda oluşan ne olduğunu anlamadığım görüntüyü bozan şeyler görüyorum.

Yüksek tepki süresi kaynaklı bir sorun. Modern, 4ms ve altı bir monitöre geçince bu sorun kalmayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı