Victus by HP 16-E0015NT ekran sarı tonda

Blueandgray

Decapat
Arkadaşlar ben Vatan Bilgisayar internet sitesinden vıctus by HP 16-E0015NT Ryzen 7 5800H 3.2GHz-16 GB-1tbssd-16.1"RTX3050 Ti 4 GB-Windows 10 laptop aldım. Bu bilgisayar elime ulaştığında ürünün ekranında bir farklılık olduğunu anladım. Vatan Bilgisayar mağazasına götürdüm ve victus marka AMD Ryzen 5 işlemcili ürünle karşılaştırdım. Benim bilgisayarımın ekranı bayağı sarıyken diğer ürün gayet beyaz ekranlı. Sorunu çözemediler, HP destek bilgisayarın kod ekranını açtırdı ekran hala sarı tonlamalı. 1 aydır iade etmeye çalışıyorum donanımsal bir hata yok deyip geri gönderiyorlar. Bu ürünü alan arkadaşlar var mı? Sizin ekran paneliniz de sarı tonlamalı mı? Lütfen yardımcı olur musunuz? Sinirim çok bozuk, sürekli ağlıyorum.
20210918_181056.jpg

Son düzenleme:
Ayarlar- Görüntü Ayarları- Monitör- Gece ışığını kontrol edin.
Yapıldı zaten sorun çözülmüyor.
Telefonlarda olan göz koruma diye bir seçenek var o açık olmalı.
Hayır, açık değil maalesef ekran bu şekilde.
Gereken her şey yapıldı, ekran gece modu açık kalmış gibi görünüyor. Resmi distribütörü olan arena, ekranın bu şekilde tasarlandığını iddia etti. Soruyorum böyle bir tasarım dünyanın neresinde yapılabilir? Teşhirdeki ürün gayet normalken nasıl olur da benim ürünüm daha kötü ve sarı ekran olabilir. Üstelik işlemcisi daha üst sürüm. Sinirlerim çok bozuk bir aydır mücadele veriyorum iade almaları için. HP de arena da rezil firmalar. Donanımsal değil hata diyorlar, yazılımsal olarak da çözemiyorlar.

Son düzenleme:
Aynı cihaza sahibim ve probleminizin çözümünü sanırım biliyorum. Lütfen aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.
1) Ana ekranınızda sağ tıklayın
2) AMD Radeon Software uygulamasına tıklayın.
3) Sağ taraftan ayarlar çarkına tıklayın.
4) Ekran bölümüne gelin.
5) Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz şekilde ayarlamanızı yapın. (Sağ taraftan özel renk kısmını etkinleştirmeniz lazım.)

Adsız.png

Sağ kısımdaki ayarları birebir yaptıktan sonra ekranınızın sararması gitmiş olması lazım. @Blueandgray

Son düzenleme:
Aynı cihaz bir modele sahibim ve probleminizin çözümünü sanırım biliyorum. Lütfen aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.
Ana ekranınızda sağ tıklayın
AMD Radeon Software uygulamasına tıklayın.
Sağ taraftan ayarlar çarkına tıklayın.
Ekran bölümüne gelin.
Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz şekilde ayarlamanızı yapın. Sağ taraftan özel renk kısmını etkinleştirmeniz lazım.

Eki Görüntüle 1189765

Sağ kısımdaki ayarları yaptıktan sonra ekranınızın sararması gitmiş olması lazım. @Blueandgray
Ürün elime ulaşınca deneyeceğim, 1 aydır vatan bilgisayarda hp destekle de görüştüler hiçbir şey yapmadılar çözmek için. Gidip mağazaya kendim yapacağım. Umarım çözülür sorun teşekkür ederim.

Ürün elime ulaşınca deneyeceğim, 1 aydır vatan bilgisayarda hp destekle de görüştüler hiçbir şey yapmadılar çözmek için. Gidip mağazaya kendim yapacağım. Umarım çözülür sorun teşekkür ederim.
Sorun mutlaka çözülecektir, çünkü siz dedikten sonra fark ettim, benim ekranda hafif sarıydı. Gösterdiğim şekilde ayarlama yaptıktan sonra sararmadan eser kalmadı :D İyi forumlar.

Geri
Yukarı