Çözüldü Vidasının dişleri kırılan HDD'yi nasıl çıkarabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Aylar önce satın aldığım 2. el bilgisayarın içindeki HDD'yi sökmem gerekiyordu. Bugün vidasını sökerken fark ettim ki bir vidasının dişleri kırılmış ve haliyle sıkışmış. Durumu fark ettikten sonra evde yeterli alet vs. olmadığı için bir bilgisayarcıya götürdüm. Çıkartabileceğini ama HDD'ye zarar gelebileceğini söyledi. Çıkartmak zorunda olduğum için tamam dedim. 2 saatin ardından çıkartamadığını söyledi.
Bu bilgisayarcıya götürmeden önceki hali;

IMG-20200908-WA0143.jpg

Bu da bilgisayarcının yaptığı;

IMG-20200908-WA0144.jpg

Bu HDD'yi çıkartmam gerekiyor. Nasıl çıkartabilirim fikri olan yardımcı olabilecek var mı?

Çözüm
Önerileriniz için teşekkürler. Aynı sorunu yaşayan olursa diye söyleyim. Babam yan keski ile sıkıştırıp çevirerek çok kolay bir şekilde açtı.

HDD'yi çıkarttıktan sonra PC toplayıp ona taktık heyecanından belirtmeyi unutmuşum.
Umutsuz vaka gibi görünüyor. Sadece "dişleri kırılmış" tabirinden ne demek istediğini anlamadığım için net bir çözüm öneremem ama yine kafamda bişiler oluştu. ilk olarak vidanın oturduğu yeri düz tornavida ile kanırtarak çıkarabilirsin. Yada diğer tüm vidaları söküp HDD yi döndürerek sökebilirsin.

Kalın paket lastikleri var onu üstüne koy kalın bir tornavida ile yavaş yavaş açmaya çalış olmazsa pense veya kargaburnu ile kolay çıkarabileceğini sanıyorum.

Önerileriniz için teşekkürler. Aynı sorunu yaşayan olursa diye söyleyim. Babam yan keski ile sıkıştırıp çevirerek çok kolay bir şekilde açtı.

HDD'yi çıkarttıktan sonra PC toplayıp ona taktık heyecanından belirtmeyi unutmuşum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı