Video içerik üretmek için akıllı telefonunun kamera özellikleri nasıl olmalı?

sosyalton

Decapat
Daha fazla  
Ön kamera nasıl olmalı?
Arka kamera nasıl olmalı?
Kameralar'da hangi özellikler olmalı?
Video çekme FPS'leri kaç olmalı?
Video çekme 1080 30 FPS yeterli midir? Yoksa 1080 60 FPS mi olmalı?
4 kameralı mı olmalı?
Ben hem telefon ihtyacımı, hem kamera ihtiyacımı, bir telefonla giderebileceğimi düşünüyorum. Peki siz video içeriği üretirken telefonu tercih etmeyi doğru buluyor musunuz?

Son düzenleme:
4K 30 FPS seçeneği olmalı. En az 48 MP Kamera olmalı. 1080 60 FPS olmalı.

Ön kamera nasıl olmalı?
Arka kamera nasıl olmalı?
Kameralar'da hangi özellikler olmalı?
Video çekme FPS'leri kaç olmalı?
Video çekme 1080 30 FPS yeterli midir? Yoksa 1080 60 FPS mi olmalı?
4 kameralı mı olmalı?

Önden 1080p 30 FPS arkadan 1080p 60FPS olabilir 4 kamera bir şey değiştirmiyor bende de 4 kameralı telefon var. Bütçene göre en iyisini almak mantıklıdır.

4K 30 FPS seçeneği olmalı. En az 48 MP Kamera olmalı. 1080 60 FPS olmalı.
4K 30 fps çok değil mi hocam, Türkiye'de 4 K izlenim çok yok diye biliyorum.

Önden 1080p 30 FPS arkadan 1080p 60FPS olabilir 4 kamera bir şey değiştirmiyor bende de 4 kameralı telefon var. Bütçene göre en iyisini almak mantıklıdır.
Peki arkanın pixeli en az kaç olmalı, ekstra geniş açı derinlik algılayıcı falan bunlarda çok önemli midir?

4K 30 FPS çok değil mi hocam, Türkiye'de 4 k izlenim çok yok diye biliyorum.

Peki arkanın pixeli en az kaç olmalı, ekstra geniş açı derinlik algılayıcı falan bunlarda çok önemli midir?

Oppo A72 var bende ve geniş açıda kalite bayağı düşüyor Oppo Reno 4 Pro da kullandım. Onda da öyleydi. Çoğunda var artık bunlar en kötü ucuz telefon için de var sadece kamera farklı. Bütçen ne kadar ona göre öneriyim (reno4Pro ile A72 arasında geniş açıda büyük fark vardı ama gene çok kaliteli değildi)

4 k yükleyince isteyen kişi yine 480,720 izleyebiliyor dmi? 4 k çekmenin ayrıca yüklerkende büyük sorunu olacak 8mbs uploud veriyorlar max çünkü
Tabi ki izleyebilir. Videoyu yükledikten sonra SD, HD ve 4K sürüm ayrı ayrı işlenir. Bu şekilde isteyen istediği çözünürlükte videonuzu izleyebilir.

Oppo A72 var bende ve geniş açıda kalite bayağı düşüyor Oppo Reno 4 Pro da kullandım. Onda da öyleydi. Çoğunda var artık bunlar en kötü ucuz telefon için de var sadece kamera farklı. Bütçen ne kadar ona göre öneriyim (reno4Pro ile A72 arasında geniş açıda büyük fark vardı ama gene çok kaliteli değildi)
Hocam 2,k,3k,5k civarı akıllı telefon ile bu iş olur mu?
Tabi ki izleyebilir. Videoyu yükledikten sonra SD, HD ve 4K sürüm ayrı ayrı işlenir. Bu şekilde isteyen istediği çözünürlükte videonuzu izleyebilir.
Anladım hocam,4 k dediğiniz 2160 p video çeken kamera mı oluyor

Hocam 2, K, 3K, 5K civarı akıllı telefon ile bu iş olur mu?

5K ile tertemiz olur 2K ile olmaz hocam.
OPPO Reno 5 Yeni çıkmış.

Bu da bayağı iyi dediğim gibi hafıza falan ekran Curved mükemmel telefondu ama çok kurcalamadığımdan satıp alt model aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı