Video için DSLR Tavsiyesi ?

• Tamam perdenin sürekli açık kalışı, aynanın asılı kalışı, sensörün korumasız kalıp ısınması etmen ama en üst düzey kameralara çıkmadan profesyonel işler yapılabiliyor ve üreticiler video çeksinler diye bilinçli özellikler ekliyor.
  • Yani buda uzun vadede olan bir şey ve hiç biri 30 dakika çekemiyor zaten.
  • Arkadaşa cevap verdiğimi düşünüyorum. Öneriye geçiyorum. Bütçe var ise sony a7s modeli çok iyidir. Eğer kısıtlı ama yinede yüksek ise panasonic gh4 iyidir. Yok ciddi kısıtlı diyor isen sony a58 iyidir. Ben dahada aşağıya inmek zorundayım diyor isen canon 600d iyidir.
  • Sonuç olarak bütçene göre birisini seç. Ayrıca sabit çekim yapacak olacağını var sayar isek 50 MM 1.8 gibi bir lens almalısın. Bu sayede arkada bokeh etkisi oluşur.

Dostum bendeki makine 550d ve 12 dakikadan fazla çekim yapmıyor kayıt otomatik olarak durduruldu diyor yani süre sınırı var. 4 yıldır video çekiyorum gün içinde 2-3 saat video çektiğim bile oluyor merak etme herhangi bir sorun olmaz. Dslr makinelerdeki video teknolojisi çok ilerledi profesyoneller bile kullanıyor. Bence video için 600d bile yeterli. Aralarında görüntü farklılığı yok. Ayrıca makinenin sadece gövdesini al 18--55 mm lens kesinlikle alma pişmanlıktır. Arta kalan parayla da lens alırsın. Kartın yazma hızı 30 mb/s'nin altına düşmesin videoda takılmalar olur. Ayrıca düğün maç gibi kesintisiz şeyler çekmeyeceksen zaten kesintisiz olarak video çekmene gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı