Video: Irkçılığa Karşı Duruşunuzu Gösterin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız fakat bir arkadaş Abdulah Öcalan Ermeni' dir deyip devamında da Ermenilere suçlamalarda bulunmuş. Ve konu ne kaldırıldı ne de arkadaş ceza aldı. Üstüne konu kilitlendi, cevap bile veremedik. Ermeni değilim, Abdullah Öcalan' ın da terörist olduğunu düşünüyorum ama bu durumun bir ırk ile ilişkilendirilmesi sinirlerimi bozdu. Eğer bir ırka suç atan (ırkçılık yapan) kişiye ceza verilmiyorsa, diğer durumlarda ceza verilmesi çok anlamsız. (Şu ana kadar ceza da almadım.) Bahsettiğim konu bu: Bebek katilinin gerçek kimliği | Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Irkçılık yoktur demek bile ırkçılıktır şöyle ki; bir şeyin yokluğundan bahsedersek (bilinç altında)onun zıtlığıdanda bahsetmiş oluruz. Misal; dünyaya bakın madde var şimdi onun karşıtlığını araştırıyorlar. Hatta evrim konusunda da böyle "evrime inanıyorum" dersen sırf "inanmak" kelimesi yüzünden ve onun zıtlığı olduğu yüzünden kimisi de inanmıyorum diyebiliyor.

Irkçılığa geri dönersek, eğer "ırkçılık yoktur", "ırkçılık yapmayın" yada "ırkçılığa karşı el ele" gibi sloganlar atarsanız onun tam terside anlaşılır ve insanları bilinç altında ayrıştırmış olursunuz. Hatta medya bile bu yöntemle ayrıştırır ki sanırım örnek vermeme gerek yoktur.

Bence ırkçılığa karşı en iyi çözüm şu sorudur; "ırkçılık ne?". Bu soruyu sorduğunuz anda sanki dünyada böyle bir olay yokmuşta ilk defa duymuş gibi olursunuz. Sözün özü bilinç altına yanlış bir mesaj göndermeden de bazı şeyleri vurguluyabilirsiniz vesselam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı