Video izlerken ekran yırtılması

L4A7

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar. Anime izlerken ekranda bir çeşit yırtılma (tearing) fark ettim. Ancak bu tearing YouTube vb. izlerken yok. Anime biraz eski ondan olabilir mi yoksa nedeni ne bunu öğrenmek ve bunun nasıl önüne geçebilirim? Biraz da dalgalanma oluyor. Bilgisayarım 3D oyun grafikleri haricindeki tüm işlemleri UHD 620 ile yapmaktadır. Bunu Radeon'a yaptırmam imkansız.
Yardımlarınızı bekliyorum.
@Recep Baltaş.
@Shimada Sensei.

Bende de video izlerken oluyordu. Ekran kartımın denetim masasından dikey senkronizasyon ayarını tamamen kapalı yerine otomatik olarak ayarladım düzeldi. Intel'in denetim masasında böyle bir ayar var mı bilmiyorum ama bir bakın. Mutlaka bir senkronizasyon ayarı vardır.

Bende de video izlerken oluyordu. Ekran kartımın denetim masasından dikey senkronizasyon ayarını tamamen kapalı yerine otomatik olarak ayarladım düzeldi. Intel'in denetim masasında böyle bir ayar var mı bilmiyorum ama bir bakın. Mutlaka bir senkronizasyon ayarı vardır.

Ekran kartının ayarlarında zaten FPS Max 60 almakta. Böyle bir sorunu çözmemiz lazım. Yardımın için sağ ol ama önceden denemiştim.
@Recep Baltaş/ @Shimada Sensei abiler yardımcı olun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı