Video izlerken fare donuyor

cumhur94

Decapat
Daha fazla  
Bugün Windows 10 için güncelleme yaptım ve şunu fark ettim internette örneğin Facebook'ta video oynarken mouse u hareket ettirince donuyordu. Tarayıcıdan şüphelenip başka tarayıcıdan girdim sorun yine aynı. Daha sonra bilgisayarın kendisinden video açtım ve bu sorun yine devam ediyordu. Güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu ama windows.old klasörünü de sildim artık. Başka mouse la denedim aynı şey onda da yaşanıyor. Kısacası web tarayıcıdayken veya video izlerken mouse donuyor. Bunu nasıl çözerim? Ekran kartım en güncel versiyonda. Oyunlarda falan kasma yok veya forumlarda gezerken alışveriş sitelerinde yine kasma yok. Fakat aynı pencerede reklamlarda video veya GIF oynayınca oluyor. Driverbooster ile de güncelledim.

Bunu bir açıp kaptıp deneyin açıkta işe yarıyabilir kapalıda beli olmaz.

Yaptım hocam İngilizce videolardan anladığım tek ayarlama bu oldu. Açıktı kapattım ve hala aynı.
Farenin DPI değiştirmeyi deneyin ya da fare driverını günceleğin.

Farklı fareler ile denedim sorun hala var. Ve benim faremi başka PC de denedim hiçbir sorun yok farede. Driver ile alakası olabilir dediğiniz gibi fare driverını nasıl güncellerim bunu bilmiyorum da?

Roll back driver yapın yani eski driver eski sürümü yükleyin.
güncelemek için ise :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam o buton bende sönük tıklanmıyor. Sürücüye Geri Dön

Eyer gene olmadı ise Roll back driver yapın yani eski driver eski sürümü yükleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam o buton bende sönük tıklanmıyor. Sürücüye Geri Dön
Okey düzenledim metni bir daha bakın orada ise gencelmeyi anlatıyor.
"Driverbooster ile de güncelledim" de misin bu uyglama eski güncelemeleri yükeler o uyglamaya güven olmaz silmeni ve fareni eski sürme çevirmeni önerim. (son önerim bu olur)
Günceleme olarak neyi günceledin ekran kartımı.

Dosya Ekleri

• fare 2.png
    fare 2.png
    201,4 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Eyer gene olmadı ise roll back driver yapın yani eski driver eski sürümü yükleyin.

Okey düzenledim metni bir daha bakın orada ise gencelmeyi anlatıyor.
"Driverbooster ile de güncelledim" de misin bu uyglama eski güncelemeleri yükeler o uyglamaya güven olmaz silmeni ve fareni eski sürme çevirmeni önerim. (son önerim bu olur)
Günceleme olarak neyi günceledin ekran kartımı.

Hocam ilk güncelleme olayım Windows'un kendi güncellemesiydi iyileştirme adı altında falan birkaç seri numaralı bir şeyler yazıyordu. Normalde pek karışmam zaten güncelleme işine oyun ve dizi için kullanır kapatırım kurcalamam yani. Fakat Windows'u güncellemeden önce driverbooster zaten yüklü değildi sadece formatlık PC gibi birşeydi oyunlar vardı o kadar. Ama güncellemeden sonra videolarda donmalar başladı ve birkaç yerde driverbooster önerdikleri için yükledim ve şu an sildim tekrar. Son olarak güncellemeleri geri yükledim driverbooster kurmadan önce yine iyice mahvetmemek için geri yükleme noktası oluşturmuştum ona geri aldım (o büyük hatadan sonraki güne malesef onun öncesine geçemiyorum windows.old klasörünü sildim çok yer kapladığı için) şu an yani hiçbir şey ellenmemiş gibi ekran kartımı da kendi programından yükledim AMD Radeon yazılımı üzerinden RX 570 bu arada.

Sorunun kaynağını buldum ama çözümünü bilmiyorum. Aygıt yöneticisinden harici ekran kartımı devre dışı bırakınca bu sorun çözülüyor. Fakat bildiğiniz üzere ekran kartsızda kullanamam. Dahili ekran kartımı kullanırken bu sorun yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı