Video izlerken fare donuyor

cumhur94

Decapat
Daha fazla  
Bugün Windows 10 için güncelleme yaptım ve şunu fark ettim internette örneğin Facebook'ta video oynarken mouse u hareket ettirince donuyordu. Tarayıcıdan şüphelenip başka tarayıcıdan girdim sorun yine aynı. Daha sonra bilgisayarın kendisinden video açtım ve bu sorun yine devam ediyordu. Güncellemeden önce böyle bir sorun yoktu ama windows.old klasörünü de sildim artık. Başka mouse la denedim aynı şey onda da yaşanıyor. Kısacası web tarayıcıdayken veya video izlerken mouse donuyor. Bunu nasıl çözerim? Ekran kartım en güncel versiyonda. Oyunlarda falan kasma yok veya forumlarda gezerken alışveriş sitelerinde yine kasma yok. Fakat aynı pencerede reklamlarda video veya GIF oynayınca oluyor. Driverbooster ile de güncelledim.

Hocam, bu program ile yaptığınız için olabilir. Yanlış sürücü kuruyor. Daha beter ediyor. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

DriverBooster virüs, eski sürücü vs. yüklüyor. Sürücüleri kendi sitesinden yükleyin.
Hocam, bu program ile yaptığınız için olabilir. Yanlış sürücü kuruyor. Daha beter ediyor. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin.
anlıyorum kaldırdım yine kendim güncelledim ama sorun hala var . ve aslında driverbooster ı denememin asıl sebebide zaten farenin kasmasıydı. yani driverboosterdan önce olmuştu zaten bu problem.

Hocam, HDD/SSD için test yapın. HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü + s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edini

Şu an tarıyor hocam bilgi vereceğim.

Hocam, HDD/SSD için test yapın. HD Tune ve sentinel kullanabilirsiniz.

Scannow komutundayım bittiğinde düzelmez ise dediğinizi yapacağım. Aslında aynı problemi Windows 10 1809 mouse lag diye aratınca yabancı dilde çekilmiş videolar buldum sorunum tamda öyle ama yabancı dilim o kadar iyi değil.

Şu an tarıyor hocam bilgi vereceğim.

Scannow komutundayım bittiğinde düzelmez ise dediğinizi yapacağım. Aslında aynı problemi Windows 10 1809 mouse lag diye aratınca yabancı dilde çekilmiş videolar buldum sorunum tamda öyle ama yabancı dilim o kadar iyi değil.
Sadece ayarlara bakın, belki bir şeyler görebilirsiniz.

Bunu bir açıp kaptıp deneyin açıkta işe yarıyabilir kapalıda beli olmaz.

Dosya Ekleri

• fare.png
    fare.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 40
Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü + s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorun devam ediyor ama bu sefer video oynamaya başlayınca 5 - 6 saniye kasılıp 1-2 saniye düzelip tekrar 5 - 6 saniyelik kasılma oluyor ve sürekli tekrarlıyor. Videoyu durdurunca kasılma olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı