Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
O zaman şu anlık donanım kimlikleri paylaşmayın. Diğer dediklerimi yapın.
Eğer tekrar mavi ekran hatası verip o hatadan görürsem o zaman donanım kimliği isteyeceğim.

Eğer tekrar mavi ekran hatası verip o hatadan görürsem o zaman donanım kimliği isteyeceğim.
tamamdır

Size söylemeyi unutmuşum bir de oyun indirirken mavi ekran veriyor mesela GTA 5 yüklerken toplam 3-4 kere mavi ekran verdi oyun yüklerken falanda mavi ekran veriyor.

Şu an canlı derse gireceğim. Tam 30 dakika sonra size yazacağım. Çok az sabredin.

Windows'a ait klavye sınıf sürücüsü hata çıkarmış. Klavye ile alakalı bir program kullanıyor musunuz?

"sfc /scannow" rehberini uygulayın.

@EraY Dnz

Şu an canlı derse gireceğim. Tam 30 dakika sonra size yazacağım. Çok az sabredin.

Windows'a ait klavye sınıf sürücüsü hata çıkarmış. Klavye ile alakalı bir program kullanıyor musunuz?

"Sfc /scannow" rehberini uygulayın.

@EraY Dnz

Tamamdır hayır kullanmıyorum Discord'a arkadaşla mesajlaşırken bilgisayar dondu ve sonra mavi ekran verdi.

"Sfc /scannow" rehberini uygulayın.

@EraY Dnz

SFC komutunu uyguladım.
Şu an yardımcı olamıyorum çünkü şu an canlı dersim var. :/

Az önce yine mavi ekran verdi yardımcı olabilir misiniz.
Tamamdır hayır kullanmıyorum Discord'a arkadaşla mesajlaşırken bilgisayar dondu ve sonra mavi ekran verdi.

SFC komutunu uyguladım.

Az önce yine mavi ekran verdi yardımcı olabilir misiniz?

Biraz araştırdım bu tür WIN32KFULl.sys hatalarının nedeni donanım sorunları, süresi geçmiş üretici yazılımları, bozuk sürücüler veya yazılımla alakalı diğer sorunlar (örneğin. Microsoft Office Access 2010 güncelleştirme) olabilir. Böyle bir bilgiye ulaştım ben bilgisayarı bilgisayaracı telefondan bakıp ürün kodu girmişti bir sorun olur mu sanırsam crack ürün kodu girmişti.

SFC komutunu uyguladım.

Az önce yine mavi ekran verdi yardımcı olabilir misiniz?

Biraz araştırdım bu tür WIN32KFULl.sys hatalarının nedeni donanım sorunları, süresi geçmiş üretici yazılımları, bozuk sürücüler veya yazılımla alakalı diğer sorunlar (örneğin. Microsoft Office Access 2010 güncelleştirme) olabilir. Böyle bir bilgiye ulaştım ben bilgisayarı bilgisayaracı telefondan bakıp ürün kodu girmişti bir sorun olur mu sanırsam crack ürün kodu girmişti.

Bilgisayarcı Word Excel PowerPoint Outlook atmıştı bilgisayara eski sürümer şimdi onları denetim masasından kaldırdım belki alakalı olabilir diye.
Bilgisayarın Windows sürümü Windows 10 Pro 2004 sürümmüş.
Şu an yardımcı olamıyorum çünkü şu an canlı dersim var. :/

Merhabalar hocam az önce indirme yaparken tekrar mavi ekran verdi artık kafama takılmaya başladı yardımıcı olur musunuz. 112920-16937-01.dmp

Mesajınızı düzenlerken beni etiketleyin lütfen çünkü mesajı düzenlediğinizde bana bildirim gelmiyor bu yüzden geri dönüş yaptığınızı fark edemiyorum.

Keşke başka hesap açmasaydınız. Lütfen bu konudan devam ediniz. @Poyraz Kum

Sonradan aldığınız 2 mavi ekranlara göre.

Easy Anti-Cheat kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.
BattlEye kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.

"DISM" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünüzü kaldır tekrar kur.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Mesajınızı düzenlerken beni etiketleyin lütfen çünkü mesajı düzenlediğinizde bana bildirim gelmiyor bu yüzden geri dönüş yaptığınızı fark edemiyorum.

Easy anti-cheat kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.

"DISM" rehberini uygula.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Teşekkür ederim evet yeni hesap açma gereği duydum siz mesajlara yanıt vermeyince teşekkür ederim eve 1-2 saat içerisinde gideceğim eve gidince uygulayacağım dediklerinizi teşekkürler.

"DISM" rehberini uygula.

Hocam size bir sorum olacak DDU ile silmesem sorun olur mu pek öyle şeylere girmek istemiyorumda kısacası direkt denetim masasından silsem sorun olur mu?
Teşekkür ederim evet yeni hesap açma gereği duydum siz mesajlara yanıt vermeyince teşekkür ederim eve 1-2 saat içerisinde gideceğim eve gidince uygulayacağım dediklerinizi teşekkürler.

Hocam size bir sorum olacak DDU ile silmesem sorun olur mu pek öyle şeylere girmek istemiyorumda kısacası direkt denetim masasından silsem sorun olur mu?
@Ted Kaczynski

"DISM" rehberini uygula.

Hocam merhaba ağ kartı sürücüsünü nasıl güncelleyebilirim yardımcı olur musunuz.

Geri
Yukarı