Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
Ağ kartı sürücünü güncellemek için ağ kartınızın donanım kimlğini paylaşmak zorundasınız.

Ekran kartı sürücü silindiyse sıkıntı olmaz.

Bana bildirim gelmedi anlamıyorum. Beni etiketlemişsiniz hem.

Ağ kartı sürücünü güncellemek için ağ kartınızın donanım kimlğini paylaşmak zorundasınız.

Ekran kartı sürücü silindiyse sıkıntı olmaz.

Bana bildirim gelmedi anlamıyorum. Beni etiketlemişsiniz hem.

Ağ kartı:
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_86771043&REV_15

Evet onu indirin. Eğer tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanı paylaş.

İndirdim ZIP şeklinde dosya geldi oradan ne yapıcağım.
Realtek - Net - 5/10/2019 12:00:00 AM - 10.35.510.2019Windows 10, version 1809 and later, Servicing DriversDrivers (Networking)9.05.201910.35.510.2019442 KB b
At.

Attığımı indireyim değil mi?

Setup Dosyası Olmayan Sürücüleri Yükleme - Technopat

Sürücü setup.exe olarak gelmiyor galiba. Üstte verdiğim rehberde setup.exe olmadan sürücü yüklemeyi anlatıyor. Bunu deneyin.

Eğer yazarsanız şimdi uyacağım.

Tamamdır çok teşekkürler.
Setup Dosyası Olmayan Sürücüleri Yükleme - Technopat

Sürücü setup.exe olarak gelmiyor galiba. Üstte verdiğim rehberde setup.exe olmadan sürücü yüklemeyi anlatıyor. Bunu deneyin.

Eğer yazarsanız şimdi uyacağım.

Sürüm Realtek Net 2019 diyor ama sorun olur mu eski sürüm sanırım
Sürüm Realtek Net 2019 diyor ama sorun olur mu eski sürüm sanırım
@Ted Kaczynski

Yeni konular

Geri
Yukarı