Çözüldü Video izlerken yüksek CPU kullanımı sonrasında mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EraY Dnz

Hectopat
720P60 FPS video izlerken CPU kullanımına baktım 4GHz'ye kadar çıktı. Bilgisayarı yeni aldım. İşlemcim: Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Normalde 3.6 GHz ama 3.7-3.8 falan çalışıyor. Sabit 3.6 değil, video izlerken oluyor. Bir de Chrome'da sayfalarda gezerken nadir oluyor. Nasıl çözümleyebilirim? Bu sorunu video izlerken oluyor. Bir de 10-12 dakika sonra veriyor, başlarda sıkıntı olmuyor. Video izlerken işlemci GHz'si 3.9-4.0 aralarında geziyor.

Çözüm
Fazla konu uzamasın. Uzadığı kadar uzadı zaten. :D

BIOS güncellemek dikkatli bir şekilde yaparsan kolay oluyor.

Tekrar mavi ekran aldığında yaz.
Sorunu 2 gün önce çözdüm. BIOS güncelledim ve Core Performance Boost kapattım. Farklı bir postta aynı işlemciye sahip olan kişi de benim yaşadığım sorunların aynısını yaşıyormuş, oradan bakıp uyguladım sorun düzeldi artık mavi ekran almıyorum. Kurtuldum sonunda.
En son çıkan sürümler 2019 yazıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-30_170439.png
    resim_2020-11-30_170439.png
    1,1 KB · Görüntüleme: 29
@Ted Kaczynski konuya bakabilir misiniz?

Çok teşekkürler.
En son çıkan sürümler 2019 yazıyor.
Sağolun.
Setup Dosyası Olmayan Sürücüleri Yükleme - Technopat

Sürücü setup.exe olarak gelmiyor galiba. Üstte verdiğim rehberde setup.exe olmadan sürücü yüklemeyi anlatıyor. Bunu deneyin.

Eğer yazarsanız şimdi uyacağım.

Videodaki gibi kurulum yaptım ama zaten en güncel sürüm yüklü dedi.
Az önce bilgisayar 10 dakika içinde 3 defa mavi ekran verdi Discord ve Steam açık masaüstündeydi artık sinirlerimi bozmaya başladı bu durum yardımcı olabilir misiniz.

@Ted Kaczynski @Recep Baltaş

Şimdi gördüm. Kusura bakmayın. 2 minidump var.

Bir tanesi ekran kartı sürücüsü yüzüne olmuş. Ekran kartı sürücünü DDU ile sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinde en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir. Ekran kartın nedir? Sürücüyü sana bulayım ve buraya sana linkini atayım. Sen indir.

Diğerinde ağ kartı sürücüsü yüzüne olmuş gibi duruyor.

@Bora Dere ağ kartı sürücüsü için yardım eder misin?

G
Şimdi gördüm. Kusura bakmayın. 2 minidump var.

Bir tanesi ekran kartı sürücüsü yüzüne olmuş. Ekran kartı sürücünü DDU ile sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinde en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir. Ekran kartın nedir? Sürücüyü sana bulayım ve buraya sana linkini atayım. Sen indir.

Diğerinde ağ kartı sürücüsü yüzüne olmuş gibi duruyor.

@Bora Dere ağ kartı sürücüsü için yardım eder misin?
GTX 1660 SUPER

Tamam. Siz bir daha mavi ekran alırsanız minidump paylaşın. Alacağınız minidumpta ağ kartı sürücüsü ile alakalı bir şey görürsem. Ağ kartı sürücüsüne odaklanacağız. Elinde sonunda bu mavi ekran biticek. :D

Tamam. Siz bir daha mavi ekran alırsanız minidump paylaşın. Alacağınız minidumpta ağ kartı sürücüsü ile alakalı bir şey görürsem. Ağ kartı sürücüsüne odaklanacağız. Elinde sonunda bu mavi ekran bitecek. :D.

İnşallah ya mavi ekran vermesin yeter artık sıkıldım 😃😃 size de çok teşekkür ederim ya nasıl teşekkür etsem az.

Tamam. Siz bir daha mavi ekran alırsanız minidump paylaşın. Alacağınız minidumpta ağ kartı sürücüsü ile alakalı bir şey görürsem. Ağ kartı sürücüsüne odaklanacağız. Elinde sonunda bu mavi ekran bitecek. :D.

Birdaha verirse dosyaları paylaşıcağım.
Bir de bir konu daha değineceğim interneti yüksek olarak harcayinca mavi ekran veriyor mesela 1080P 60 FPS video izlerken veya oyun yüklerken veriyor intenetin yüksek miktarda harcayinca mavi ekran veriyor geçen hafta Apex Legends indirdim 30 GB 4 defa mavi ekran verdi indirme yaparken oyun oynarken falan sıkıntı olmuyor ama.

Az önce yine mavi ekran verdi canlı derste altta Discord Steam bir de Chrome'da 3 tane sekme
açıktı.
@Ted Kaczynski @Recep Baltaş

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş gibi. Ağ kartı ile alakalı bir şey göremedim.

Bence sisteminize temiz bir format atın. Sonra ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur.

Ekran kartı sürücünü öğrenmek istiyorum. O yüzden aygıt yönetici - görüntü bağdaştırıcıları - GTX 1660 Super - Sürücü kısmına gelin ve bana onun ekran görüntüsünü atar mısınız? Sürücü güncelledin mi diye bakıcağım.

Ekran kartı sürücüsü ile alakalı oluşmuş gibi. Ağ kartı ile alakalı bir şey göremedim.

Bence sisteminize temiz bir format atın. Sonra ekran kartı sürücünü kaldır ve tekrar kur.

Ekran kartı sürücünü öğrenmek istiyorum. O yüzden aygıt yönetici - görüntü bağdaştırıcıları - GTX 1660 Super - Sürücü kısmına gelin ve bana onun ekran görüntüsünü atar mısınız? Sürücü güncelledin mi diye bakıcağım.

Ekran kartı sürücünü öğrenmek istiyorum. O yüzden aygıt yönetici - görüntü bağdaştırıcıları - GTX 1660 Super - sürücü kısmına gelin ve bana onun ekran görüntüsünü atar mısınız? Sürücü güncelledin mi diye bakıcağım.

Abi format atmak istemiyorum ya başka çözüm yok mu?

Dosya Ekleri

• SÜRÜCÜ.png
    SÜRÜCÜ.png
    27,9 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı