Video Mode Not Supported Hatasının Nedeni

'Monitörler ve Görüntüleme Aygıtları' bölümünde Recep Baltaş tarafından 24 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Bu hata, bilgisayarınızdaki bir oyun veya uygulamanın, monitörünüzün desteklemediği bir çözünürlük veya yenileme hızında çalıştığında ortaya çıkan hatadır. Hatayı veren bilgisayarınız değil, monitörünüzdür. Ctrl +Alt+ Del tuşlarına basarak görev yöneticisini açtığınızda sorun düzelebilir. Olmazsa Windows + L tuşuna basın. Bu da çözmezse bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. Chubby

Chubby Millipat

Beğenileri:
    0
    Merhaba Recep bey,

Video Mode Not Supported hatası ile karşılasıyorum. Bilgisayarımda oyun da yüklü değil. Manitörü macbook pro ya bağlayıp öyle kullanıyordum, printerın tüm özelliklerini macbook pro da kullanamdığım için gerektiği zaman monitörü PC ye bağlıyordum. şimdiye kadar bir sorun yaşamadım ancak şimdi video mode not suported diyor. PC normal açılıyor windows xp yazısıda çıkıyor ancak daha sonra ekranda video mode not supported yazısı geliyor. F8 ile açmayı denedim ancak F8 tuşu hiçbir fonksiyon göstermiyor. Sorunu nasıl çözeceğim konusunda fikriniz varsa çok sevnirim.

Teşekkürler,
    Engin

3. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

BIOS'tan itibaren F8 tuşuna basmaya başlayın. Ama basılı tutmayın. Eğer klavyeniz Microsoft ise F Lock tuşunu kapatmayı unutmayın. Güvenli moda girdikten sonra monitörünüzün çözünürlüğünü düşürün.

Bir başka alternatif yöntem ise yüksek çözünürlük destekleyen bir monitör bağlayıp çözünürlüğü düşürmek daha sonra eksi monitörünüzü bağlamak.

4. SunSoldiers

SunSoldiers Millipat

Beğenileri:
    6
    Yer:
    İstanbul, Türkiye
    Ben ps3 ümü manitöre bagladım hdmi to vga adaptörle ancak bu hatayı alıyorum. Yapcak birşey var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Haziran 2014
  5. Recep Baltaş

Beğenileri:
    42.551
    Yer:
    İstanbul
    Hata gidene kadar PS3 ayarlarından çözünürlüğü düşürün. Yine de yaptığınız pek sağlıklı değil. Dijital görüntüyü analog görüntüye çeviriyorsunuz. kalite kaybı olur.

6. SunSoldiers

SunSoldiers Millipat

Beğenileri:
    6
    Yer:
    İstanbul, Türkiye
    Kalite şuan pek umrumda değil açıkcası çözünürlük düşürümeyi deniyeceğim teşekkürler umarım olur.

7. Uğur Öztürk

Uğur Öztürk Decapat

Beğenileri:
    246
    Yer:
    İstanbul
    Monitör Overclocking diye bir şey duydum . Örn: 60Hz monitörü 100Hz de çalıştırmak gibi böyle birşey mümkün mü ? Mümkünse zararı varmıdır? @Recep Baltaş

8. SunSoldiers

SunSoldiers Millipat

Beğenileri:
    6
    Yer:
    İstanbul, Türkiye
    Hocam bu ayarlar tam olarak nerede ? Video ayarlarınzdan mhz sini falan kapttımda bir etkisi olmadı olabildigince düşük düzey kaliteye cevirmeye çalıştım ama olmadı. Tam olarak çözünürlülüğü nerden ayarlıyabilirim ? Birde manitörün arkasına bakınca şoke aldım manitör 9 yaşında :/ Sanırım desteklemiyor ? Sizede bir sorayım dedim yani bir manitör alacağımda.

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Haziran 2014
  9. takozcemo1900005

takozcemo1900005 Yoctopat

Beğenileri:
    0
    merhaba,
    ben cem bilgisayarımda zula oynuyorum ama nedense oyunu açtığımda video mode not supported yazıyo sinir oluyorum bir bakar mısınız mesajıma en kısa sürede teşekkürler cem.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş