[Video] Termal Macun Nasıl Sürülür?

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.637
Çözümler
821
Beğeniler
93.794
Yer
İstanbul
Termal macunun işlemci üzerine nasıl sürüleceğini bu videoya bakarak öğrenebilirsiniz. Sürme işlemi 3.44'te başlıyor.

 
Son düzenleme:

Ömer Gündüz

Kilopat
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.584
Beğeniler
973
Yer
İstanbul
Şu şekilde yapmayı düşünüyorum: GPU ve CPU'nun ortasında X şeklinde sürüp, X'in sağına soluna yukarısına ve altına mercimek tanesinden biraz küçük noktalar şeklinde uygulayacağım. Dediğin gibi Burak abi soğutucuyu hafiften ezerek yayacağım. Sizce bu kitlenme sorunum düzelir mi peki? Bana düzelecek gibi geliyor çünkü 1 gece kışın inanılmaz kar yağdığı zaman arabanın bagajında durmuştu alet ve inanılmaz soğuktu. Diğer zamanlara nazaran 5-6 dk daha uzun sürdü kitlenmesi.
 

Ömer Gündüz

Kilopat
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.584
Beğeniler
973
Yer
İstanbul
Peki hemen yapayım o işi. ^^ Burak abi şimdi ben HDD'yi söktüm, benim eski bir taşınabilir bozuk bir HDD'em vardı. bunu can sıkıntısından nasılsa bozuk diye içini açtım, ve HDD'leri SATA'dan mini USB yapan aleti çıkardım. Başka bir HDD'yi bu aletle kullandığım oldu. Aynı aleti PS3'ün HDD'si içinde denedim ama bilgisayar görmedi. HDD küçük olduğu için disklerin dönüp dönmediğinide anlayamıyorum ama o küçük aletin üstündeki ışık yanıyor ve alet ısınıyor epey. ^^ SATA kablosuyla anakarta bağlasam olur mu?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

deeppit

Hectopat
Katılım
13 Temmuz 2013
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Ben 1 kere işlemciyi macunlamıştım ama yanlış yapmışım. Teşekkürler video için.
 

bloop

Hectopat
Katılım
17 Ağustos 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Recep Bey siz bir videonuzda termal macunu bir kartla yayarak CPU üzerine sürüyordunuz. Burda ise macunu yaymayıp, coolerın kendisinin bu işlemi yapmasını söylüyor. Hava kabarcıklarınan dolayı.

Hangisi doğrudur?
 Yukarı