Video üzerindeki sinir edici yazıyı silmek

kesko

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
ßayan Kuaför'ü
Merhaba Tehnopat Ailesi. İnternetten büyük zorluklarla indirdiğim filmin üzerine 2 farklı yazı (Logo) atmışlar. Bu yazıları video'nun ses ve görünütü'süne zarar vermeden nasıl kaldırabilirim..

Yeniden indirmeyi deneyemem.. Çünkü boyutu çok büyük...:)

Sorun bu:

Biraz zor gibi adamım. Ben daha önce linux altında bazı video editing programları görmüştüm. Adlarını hatırlamıyorum. Ama bu programda kadraj yapabilme özelliği vardı. Eğer yazılar film karesinin çoğunluğunu kapsamıyorsa, film karesinin belli bir kısmı kadrajlanarak alınıyor ve dışta kalan kısımlar atılıyordu. Tabiiki bu seçenekler dahilinde film yeniden render ediliyordu.

Adobe After Effect ile silebilirsin. Başka programlar ve yöntemler için "Video Watermark Removal" diye bir arama yapmanı tavsiye ederim. Videolara konulan logo vs şeylere Watermark denir. Örneğin bu rehbere göz atabilirsin:

VideoCharge Studio. Remove watermarks from the video file.

Aslında zor değil de windows tabanlı sistemlerde yapan programlar ücretli ve biraz pahalı.
Eğer elinde ADOBE CS5.5 gibi bir programın varsa yapabilirsin.
CS5 var abim olmazmı
Lisanslı aldım daha yeni :D

- - - Güncellendi - - -

Adobe After Effect ile silebilirsin. Başka programlar ve yöntemler için "Video Watermark Removal" diye bir arama yapmanı tavsiye ederim. Videolara konulan logo vs şeylere Watermark denir. Örneğin bu rehbere göz atabilirsin:

VideoCharge Studio. Remove watermarks from the video file.
Denemekte yarar var teşekkürler..

Geri
Yukarı