Çözüldü Video upload servislerinde çıkan reklamlar zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay Ata

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar.

Fembed video servisi üzerinden bir videoyu oynatmak isterken, oynatma tuşuna bastığımız gibi yeni sekmeye bir reklam açıyor.
Bunun bir zararı var mıdır bilemiyorum, varsa nasıl korunabiliriz?

Çözüm
AdGuard ya da reklam engelleyici ile reklamları engellerseniz bu durumlar ile karşılaşmazsınız. Tıkladığınızda otomatik bir şey inmezse virüs girmesi zor.
AdGuard'ya da reklam engelleyici ile reklamları engellerseniz, bu durumlar ile karşılaşmazsınız. Tıkladığınızda otomatik bir şey inmezse virüs girmesi zor.

Çözüm.

Artı -1 Eksi
AdGuard ya da reklam engelleyici ile reklamları engellerseniz, bu durumlar ile karşılaşmazsınız. Tıkladığınızda otomatik bir şey inmezse virüs girmesi zor.

turkanime.net üzerinden bir şey oynatmak isterken oldu. Bir şey indirecek olsa bu riske girip, Fembed'i oraya ekleyeceklerini sanmıyorum. Biraz araştırınca kullanan ve öneren birçok kişi olduğunu gördüm.

Yine de içim rahat etmeyince zararlı olup olmadığını sormak istedim.

Aslında Google'ın, bu dediğiniz şey için bir ayarı vardı. Bir şey inerken nereye ineceğini soruyordu. O ayar bende hala açık olmalı, eğer bu tür şeyleri de algılıyorsa bir şey inmesi çok zor.

Sanırım bu aralar güvenli internet kullanımına fazla kafayı taktım.

turkanime.net üzerinden bir şey oynatmak isterken oldu. Bir şey indirecek olsa bu riske girip, Fembed'i oraya ekleyeceklerini sanmıyorum. Biraz araştırınca kullanan ve öneren birçok kişi olduğunu gördüm.

Yine de içim rahat etmeyince zararlı olup olmadığını sormak istedim.

Aslında Google'ın, bu dediğiniz şey için bir ayarı vardı. Bir şey inerken nereye ineceğini soruyordu. O ayar bende hala açık olmalı, eğer bu tür şeyleri de algılıyorsa bir şey inmesi çok zor.

Sanırım bu aralar güvenli internet kullanımına fazla kafayı taktım.

Hocam, evet fark ediyorum çok konu açıyorsunuz güvenlik ile. Öncelikle turkanime.net dediğiniz site de reklamlar mevcut. İçinden zararlı siteler çıkabilir. Bu yüzden tarayıcınıza AdGuard eklentisini ekleyin. Reklam görmezsiniz. Ve bu yüzden virüs girme oranı düşer.

Hocam, evet fark ediyorum çok konu açıyorsunuz güvenlik ile. Öncelikle turkanime.net dediğiniz site de reklamlar mevcut. İçinden zararlı siteler çıkabilir. Bu yüzden tarayıcınıza AdGuard eklentisini ekleyin. Reklam görmezsiniz. Ve bu yüzden virüs girme oranı düşer.

Izlediğim şeyde hiçbir video oynatıcısı beni memnun etmediği için ve Fembed'in reklam çıkaracağını bildiğim için gizli sekme üzerinden açtım.

Biraz daha önlem almış gibi hissetmek için.
Birazdan da gidip modemi kapatıp, açacağım :D

Eskiden böyle şeylere çok takılmazdım, ne olduysa artık bana. Dediğiniz gibi çok konu açmaya başladım. Sanırım biraz olsun araştırınca (2 dakika filan) bir tedbir alma isteği geliyor.

Gizli sekmeden girmeme, Google'da o bahsettiğim sorarak indirme ayarını açmama, reklamı çıktığı gibi kapatmama ve bunların yaşandığı yerin turkanime.net üzerindeki Fembed olmasına rağmen zararlı çıkar mıyım?

Eskiden bu tür reklamlar defalarca çıkıyordu, o zamanlar pek takmıyordum. Keşke o zamanki gibi olabilsem ^^

Umarım bir zararı yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı