VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

'Alemdar

Kilopat
Merhaba, yaklaşık iki hafta önce bir sistem toplaması yaptım, ilk deneyimimdi ve başlarda bir sıkıntısı yoktu. Ancak 3-4 gündür gerek forumda gerek internette gezinirken ekranın üst kısımları 0.1 saniyeliğine gidip geliyor. Ancak fark edebiliyorum, çok kısa bir süreliğine gidiyor. Ama yine de kafama dert oldu. Bu durum sadece masaüstünde, tarayıcıda vs. oluyor oyun oynarken hiç yaşamıyorum bu sorunu.

3 Gün önce oyun oynarken Alt + Tab yaptım ancak tekrar oyuna döndüğümde oyun gelmedi, görev yöneticisini açıyordum ama Alt + Tab yapıp oraya geçemiyordum. Bu olay olduktan 1 dk falan sonra VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL mavi ekran hatasını verdi. Daha sonra hiç mavi ekran yemedim ama yine de içimde kötü bir his var ve bir parçada bozukluk var isebilmek istiyorum. Minidump dosyasını paylaşıyorum. Sizce hata neden kaynaklı olabilir?

Ekran Kartım: GTX 1660 Super

Minidump dosyası: 121720-11984-01.dmp

Ekran kartı sürücünü güncelle.
Geforce Experince ile güncelleyebilirsiniz. Geforce Experince kullanmıyorsanız DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Somra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Tekrar mavi ekran alısran minidump dosyanı kesinlikle paylaş.
Dediklerinizi uyguladım ancak maalesef sorun devam etmekte.

OCCT testi yapın. Aşağıya konusu atıyorum. Eğer hata bulursa belirtin.

OCCT testi yapın. Aşağıya konusu atıyorum. Eğer hata bulursa belirtin.

Testi 20 dakika boyunca çalıştırdım, kartın sıcaklığı en fazla 70 dereceye çıktı ve herhangi bir hata vermedi.

İlginç. Son aldığınız mavi ekran ekran kartı ile ilgili bir sorun var diye gösteriyor. En güncel sürüme zaten sahipsiniz. Hala neden mavi ekran verdiğini tam anlayamadım.
Test hala çalışmakta, 30 dakikayı aştı ve hala herhangi bir hata yok. Mavi ekran hatasının tekrar edeceğini sanmıyorum, orada oyun gelmeyince biraz sabırsızlık ettim üst üste alt + tab basmaya başladım, muhtemelen biraz beklesem bir sıkıntı olmayacaktı. Onun dışında ekran kartından son derece memnunum, Ama bu ekran yanıp sönme olayı geçmemesi beni dertlendiriyor, acaba monitörle mi alakalı bir durum başka monitörüm olmadığı için bilemiyorum da. Yine de yardımınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı