Çözüldü VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kassandra13

Kilopat
6 ay önce RAM takviyesi yapmıştım ve hiçbir sorun yaşamamıştım. Son 1 hafta içerisinde 2 kere mavi ekran aldım ve bir kere de monitördeki görüntü durup dururken gitti, kasa çalışmasına rağmen sinyal yok görünüyordu. Nvidia'nın son güncellemesinden sonra bunlar oldu ve bu hatalardan sonra 10 Haziran'da çıkan sürücüyü yükledim. Yükledikten sonra sorun yaşamadım 2 gündür. Ben ekran kartı sürücüsünden şüpheleniyorum. Bu hataları aldığımda Windows sürümüm 2004 idi, onu da 20H2'ye güncelledim. Güncelledikten sonra ekran kartı sürücüsü 2020 tarihli bir sürücüye döndü. Onu dediğim gibi 10 Haziran tarihli sürücüye güncelledim.

Son düzenleme:
Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırın ve WHQL sertifikalı bir güncel sürüm indirin.

Ek olarak MSI Afterburner kaldırın.

BIO sürümünüz 1005 gözüküyor fakat sitede bulamadım. BIOS güncelleyin.

DDU ile ekran kartı sürücülerinizi kaldırın ve WHQL sertifikalı bir güncel sürüm indirin.

Çözüm

Afterburner aylardır yüklü bir sorun yaşamadım. Nasıl bir inceleme yaptınız bilmiyorum ancak sorunun RAM'lerden kaynaklanmadığını teyit edebilir misiniz acaba? RAM'ler sorunlu değilse rahatlayacağım. Ekran kartını yeni güncelledim, bir önceki sürümün sorunlu olduğunu düşünüyorum. Yine hata alırsam ddu ile temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca 1 hafta önce Siemens NX programını yüklemiştim, programda da bir pencere bu şekilde bugda kalıyor ve aşağıdaki görüntü oluşuyor. Bu program sıkıntı çıkarmış olabilir mi?
1623623232861.png

Afterburner aylardır yüklü bir sorun yaşamadım. Nasıl bir inceleme yaptınız bilmiyorum ancak sorunun RAM'lerden kaynaklanmadığını teyit edebilir misiniz acaba? RAM'ler sorunlu değilse rahatlayacağım. Ekran kartını yeni güncelledim, bir önceki sürümün sorunlu olduğunu düşünüyorum. Yine hata alırsam DDU ile temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca 1 hafta önce Siemens nx programını yüklemiştim, programda da bir pencere bu şekilde bugda kalıyor ve aşağıdaki görüntü oluşuyor. Bu program sıkıntı çıkarmış olabilir mi?
Eki Görüntüle 1067502

RAM'lerden düşünüyorsanız OCCT programını kulllanarak veya Windows'un arama kısmaına bellek tanımlama yazarka da test edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner aylardır yüklü bir sorun yaşamadım. Nasıl bir inceleme yaptınız bilmiyorum ancak sorunun RAM'lerden kaynaklanmadığını teyit edebilir misiniz acaba? RAM'ler sorunlu değilse rahatlayacağım. Ekran kartını yeni güncelledim, bir önceki sürümün sorunlu olduğunu düşünüyorum. Yine hata alırsam ddu ile temiz kurulum yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca 1 hafta önce Siemens NX programını yüklemiştim, programda da bir pencere bu şekilde bugda kalıyor ve aşağıdaki görüntü oluşuyor. Bu program sıkıntı çıkarmış olabilir mi?
Eki Görüntüle 1067502
Bellekler hakkında şüpheniz varsa test edelim.

(XMP kapatarak test yapın)

@kassandra13
Son durum nedir?

Son düzenleme:
Bellekler hakkında şüpheniz varsa test edelim.

(XMP kapatarak test yapın)

@kassandra13
Son durum nedir?

Dediğim gibi ekran kartını güncelledikten sonra 10 günü aşkın süredir hiçbir sorun yaşamadım. Muhtemelen bir önceki sürücüde bir sıkıntı vardı. Yine yaşarsam Memtest yapacağım. Yabancı forumlarda da o sürücüyle birlikte No Signal hatası alanları gördüm.

Geri
Yukarı