VIDEO_TDR_FAILURE hatası

İşletim sistemi
Windows 10

scrubble

Picopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye , Kocaeli
Selam;

Öncelikle ekran kartım GT 540M. Video izlerken ya da oyuna girerken Video_Tdr_Failure hatasını alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Berrkay

Megapat
Makaleler
5
Yer
Sakarya
İşlemcin aşırı sıcak çalışıyor, neredeyse 100 derece. Kesinlikle temizliğini, macun değişimini yap.
En son taktığın bellek hangisi? Uyumsuz çalışıyor olabilirler. Önce 2 GB olanı sök, test et. Sonra diğerini tak 2 GB olanı sök.
Tavsiyem, önce 2 GB olanı sök.

DDU ile Intel HD Graphics'i kaldır, bunu kur.

Windows Update güncellemelerini yap.

fakedesinger

Picopat
Makaleler
2
Merhaba eski GT 9500 ekran kartıma Windows 10 kendi sürücüsünü kurunca bu hatayı alıyordum. 1 Sürüm eski sürücüyü kurunca sorun ortadan kalkıyordu denemenizi tavsiye ederim.

KS
scrubble

scrubble

Picopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye , Kocaeli
@Berrkay Dün SSD taktıktan sonra format attım tekrar aynısı oldu. Termal macun daha dün yenilendi. Yardımcı olursan sevinirim.

KS
scrubble

scrubble

Picopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye , Kocaeli
Sök diğer SATA portuna tak. Anakartta sorun olabilir. Macun yenilemesi yaparken işlemci kapağını açıp mı sürdünüz?
Tecrübem olmadığı için kendim yapmadım. İşe bilen birine yaptırdım. Dün yaklaşık 7-8 saat PC testte kaldı. Bana bir sorun olmadığı söylendi.

Berrkay

Megapat
Makaleler
5
Yer
Sakarya
DDU rehberini güvenli modda uygula buradan. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi ilk sayfalarda söylemiştim sanırım, biliyorsundur yani. Recommended WHQL sürücüyü kur.

Windows Update güncellemelerini ve 20H2 güncellemeni yap. 19H1 kullanıyorsun. Vanguard'ı da kaldır.

KS
scrubble

scrubble

Picopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye , Kocaeli
Yukarı