VIDEO_TDR_FAILURE Mavi ekran hatası

riseisback

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam;

Öncelikle ekran kartım GT 540M. Dünden beri her NVIDIA ile oyuna girmeye çalıştığımda, video izlerken vb. sürekli Video_TDR_Failure mavi ekran hatasını alıyorum. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü daha dün PC testten geldi ve bana sıkıntı olmadığı söylendi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump: Minidump (2) - Google Drive

Video_tdr_failure hatasının nedeni genelde çok fazla görüntü işlemi çalışması veya ekran kartı sürücüsünün çok eski olmasından kaynaklanır. Donanımsal olmadığından eminseniz, sürücülerinizi kontrol edin.

Vanguard kaldır, Windows güncel değil 20H2'ye güncelleyin.
Sorun ekran kartı kaynaklı.
Vanguard kaldırdım. Bir kaç şey daha deneyeceğim. Olmazsa servis yolu görünecek gibi.
@Ted Kaczynski WHQL sertifikalı son sürüm driver linki varsa atabilir misin.
@Ted Kaczynski Hocam bari bir şey yazsaydın.

Selam;

Yaklaşık son 1 yıldır VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatasını alıyorum. Bugün servise götürdüm. Ayrıntılı incelediler. Ekran kartı chipsetinde sıkıntı varmış. Fakat çok gariptir ki ara sıra sıkıntı oluyor, ara sıra olmuyor. Chipset arızası öyle görüntü bozulması, görüntü gelmemesi vb. ciddi bir şey değil. Sadece mavi ekran alıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
@MisakiTaro

Aynı konuyu tekrar açma. Eski konundan devam et. Gören olmazsa öne çıkar. Minidump dosyanı paylaş. Önceden yaptıklarını belirt.

Bu şekilde yardımcı olamayız.
DISM ve SFC komutları ile bozuk dosya var ise diye onarmayı denedim.
Bellekleri kontrol ettim.
Vanguard yazılımını kaldırdım.

Tarih öncesi bir Windows 10 versiyonu kullandığını kimse söylemiş miydi?

20H2 sürümünü kur.

DDU ile sürücülerini kaldırıp kurdun mu?

Yapılacak her şeyi arkadaşlar söylemiş gibi açıkçası. Başka priz ile kullanma imkânın varsa başka prizle kullan. Besleme arızası da olabilir.

Tarih öncesi bir Windows 10 versiyonu kullandığını kimse söylemiş miydi?

20H2 sürümünü kur.

DDU ile sürücülerini kaldırıp kurdun mu?

Yapılacak her şeyi arkadaşlar söylemiş gibi açıkçası. Başka priz ile kullanma imkânın varsa başka prizle kullan. Besleme arızası da olabilir.
SSD taktıktan sonra adam 1909 kurmuş ben ne yapabilirim?
DDU ile sildim şu an driver indiriyorum.
20H2 sürümünü de en kısa zamanda kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı