Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

FunnFrell

Decapat
Merhaba son 1-2 haftadır bazı sorunlar yaşıyorum.
Sesi hoparlöre verince seste hışırtı oluyor bazen bunun yanı sıra yavaşlama oluyor sanki kasma gibi.
Bununla birlikte oyundayken falanda görüntü bir anda siyah ekrana geçiyor ekran kartının fanları dönmüyor iken dönmeye başlıyor ve bilgisayar bir süre sonra reset atıyor.

Sistem bilgileri: Ryzen 5 2600X - MSI GTX 1650 Super Gaming X - ASUS TUF B450 PLUS - Adata D60G 2x8 16 GB 3000 MHz RAM - Sharkoon 650W PSU.

Yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer. @Recep Baltaş @Murat5038

Teşekkürler iyi forumlar.

Dosya linki: 051321-8859-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Süper, harika haber. Kartta donanımsal bir sorun olmayabilir o zaman. Onsuz deneyin mutlaka, sorun yaşayıp yaşamadığınızı yazarsınız.
Dosya biraz sorunlu oluşmuş. Varsa diğer dosyaları da paylaşın.

Sorun ekran kartınızda görünüyor. Sürücüsünün güncel olup olmadığı bilgisine ulaşamadım. Güncel değilse bu sürücüyü kurup güncelleyin.

Zaten bu sürücü kuruluysa DDU ile kaldırıp öyle kurun üstteki sürücüyü.

BIOS güncellemesi gelmiş, onu da yapın.

Dosya biraz sorunlu oluşmuş. Varsa diğer dosyaları da paylaşın.

Sorun ekran kartınızda görünüyor. Sürücüsünün güncel olup olmadığı bilgisine ulaşamadım. Güncel değilse bu sürücüyü kurup güncelleyin.

Zaten bu sürücü kuruluysa DDU ile kaldırıp öyle kurun üstteki sürücüyü.

BIOS güncellemesi gelmiş, onu da yapın.

Teşekkür ederim yorumunuz için dosya sanırım eski, dün güncellemeleri yaptım BIOS vs. Şimdi eski bir sürücü kurdum, ara ara yine yapıyor.

Linkini bırakmış olduğunuz sürücüyü kurmuştum fakat sorun devam etmişti. 466 sürümünü kurdum, şimdi bir eski sürümü kuracağım.

Anladım. Birkaç farklı sürücü deneyebilirsiniz evet. Ancak benim attığım sürücüyü de denemenizi öneririm. Evet önceden kurduğunuz bir sürüm fakat bu DCH sürücü. Kurulum hızı ve boyutu dışında standart sürücüden pek farkı yok ama yine de deneyelim, yeter ki kartta donanımsal bir sorun olmasın.

Anladım. Birkaç farklı sürücü deneyebilirsiniz evet. Ancak benim attığım sürücüyü de denemenizi öneririm. Evet önceden kurduğunuz bir sürüm fakat bu DCH sürücü. Kurulum hızı ve boyutu dışında standart sürücüden pek farkı yok ama yine de deneyelim, yeter ki kartta donanımsal bir sorun olmasın.

Evet fark ettim, çok teşekkür ederim ilginiz için. Şu an vermiş olduğunuz sürücüyü kuruyorum, inşallah sorunu çözer, bilgi vereceğim size tekrar Bora Bey :)

Maalesef aynı sorun devam ediyor :( Biraz daha eski sürücü deneyeceğim, eğer bu da olmazsa sanırım karttan kaynaklı :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sürücü sorununuza çare olmazsa ekran kartınızı çıkarıp slotunu soğuk hava yardımıyla temizleyebilirsiniz. Güç kablolarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Doğru mu yorumladım bilmiyorum ama ekran kartı PnP bir aygıt olarak görünüyordu ki bu tuhaf.

Eski sürücü, slot/kart temizliği, güç kablosu değiştirme bile çare olmazsa kartı servise göndermeniz gerekebilir.

Hiçbir sürücü sorununuza çare olmazsa ekran kartınızı çıkarıp slotunu soğuk hava yardımıyla temizleyebilirsiniz. Güç kablolarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Doğru mu yorumladım bilmiyorum ama ekran kartı PnP bir aygıt olarak görünüyordu ki bu tuhaf.

Eski sürücü, slot/kart temizliği, güç kablosu değiştirme bile çare olmazsa kartı servise göndermeniz gerekebilir.

Arada bir dikey holder için PCI kablosu mevcut, bundan kaynaklıda dediğiniz gibi kart PnP olarak görünüyor olabilir. Onu çıkartıp test edeceğim. Şimdi siz deyince aklıma geldi.

Süper, harika haber. Kartta donanımsal bir sorun olmayabilir o zaman. Onsuz deneyin mutlaka, sorun yaşayıp yaşamadığınızı yazarsınız.

Çözüm

Evet doğru işlem :) PCI kablosu arızalanmış. Söktüm, direkt anakart üzerine montajladım. Çok şükür şu an bir sıkıntı yok gibi :) Eğer yine bir şey olursa tekrar sizleri rahatsız ederim.

Bilgilerinizi paylaştığınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı