Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serkan Şimşek

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Oyunlara ilk girdiğimde, anlık bir takılma ve seslerde kasılmalar oluyor.
Sonrasında bilgisayar re-start atıp yeniden açılıyor ve bu sorun hep var.
Minidump dosyası MiniDump Dosyası

@MayCrasH @Recep Baltaş
Sistem bilgilerim aşağıdaki gibidir:
  • Windows 10 Pro 64 Bit
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • Kingston Vengeance LPX 2x4 DDR4 3000MHz
  • 500GB HDD
  • X marka 300W Power
DDU ile driver kaldırıp yeniden indirdim, çözüm olmadı.

Çözüm
HDD kontrolü için HD Tune programını öneririm. O programda test yapabilirsiniz.

HDD taratirken masaustune sag tiklasam bile mavi ekrana dusuyor ama HD Tune sorun bulmuyor.
Oncelikle konuyu hortlattigim icin kusura bakmayin.
Sorunu çözdük maalesef dahili GPU kullanildiginda bu hataya surekli dusuyorum harici ekran karti ile tami tamina 1haftadir test ediyorum sifir hata sifir sorun bu koronavirus muhabbeti bittiginde islemciyi garantiye gondereceğim destek olan herkese cok tesekkurler @MayCrasH konuyu kitlenebilir.
"Dahili grafik birimini kullanıyorken mavi ekran alıyorum, işlemcimin ve grafik biriminin garanti içinde test edilmesini istiyorum."

Merhabalar oncelikle tum yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim garanti sonuclari geldi anakart islemci RAM hepsini garantiye yolladim. Islemci arizali cikti 3200G ile değişim yaptim farkini odiyerek tekrardan tesekkurler konu kilit.
HDD kontrolü için HD Tune programını öneririm. O programda test yapabilirsiniz.

HDD taratirken masaustune sag tiklasam bile mavi ekrana dusuyor ama HD Tune sorun bulmuyor.
Oncelikle konuyu hortlattigim icin kusura bakmayin.
Sorunu çözdük maalesef dahili GPU kullanildiginda bu hataya surekli dusuyorum harici ekran karti ile tami tamina 1haftadir test ediyorum sifir hata sifir sorun bu koronavirus muhabbeti bittiginde islemciyi garantiye gondereceğim destek olan herkese cok tesekkurler @MayCrasH konuyu kitlenebilir.
"Dahili grafik birimini kullanıyorken mavi ekran alıyorum, işlemcimin ve grafik biriminin garanti içinde test edilmesini istiyorum."

Merhabalar oncelikle tum yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim garanti sonuclari geldi anakart islemci RAM hepsini garantiye yolladim. Islemci arizali cikti 3200G ile değişim yaptim farkini odiyerek tekrardan tesekkurler konu kilit.

Dosya Ekleri

• IMG-20200318-WA0003.jpeg
    IMG-20200318-WA0003.jpeg
    1,7 MB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı