Videolarda Renk Doygunluğunun Fazla Olması

maydogdu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımda bir sorun var. Youtube'den bir video izlediğimde renk doygunluğu normal halde. Fakat o videoyu kendi bilgisayarıma yüklediğimde ve çalıştırdığımda renk doygunluğu aşırı derecede fazla. Bunu nasıl düzeltebilirim? Öncelikle videoyu açmayı Windows Media Player ile denedim sonrasında MPC-HC adlı bir programla denedim ve sonuç aynı. Renk doygunluğu aşırı derecede fazla. Bunu sorun olarak görüyorum.
-Ekran kartım İntel.
-Bilgisayarım laptop. Markası casper laptop. Ekranındayken renk doygunluğu normal ama 2. monitörümde renk doygunluğu çok fazla monitör dediğim LCD. Son olarakta sadece bilgisayarımdaki videolardaki renkler aşırı doygun...

Çözümünü bilen varsa ve bana yardımcı olursa çok memnun olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Youtube'dan indirilen videolar mı böyle? Öyle ise nasıl indiryorsunuz? Video Codec yüklü mü? Tahminimce bilgisayarda video profilleme programı varsa(açtığın şeye göre sinema, oyun profili gibş şeyleri etkinleştirir) onun ayarlarından kaynklanıyodur. Üreticiler böyle çer çöp uygulamaları sürücülerle beraber gönderebiliyor bazen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı