Videolu kutu açılımı delil yerine geçer mi?

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Hepsiburada üzerinden PS4 Pro sipariş ettim. Ancak sonradan Şikayetvar'da o firmanın ayıplı mal gönderdiğini okudum. Sadece bir şikayet var ancak yine de kıllandım. Normalde ürünün teslim alınırken kontrol edilmesi gerek ancak kargocunun "ya abi bi' dur şunu kontrol edeyim" lafı üzerine oturup bekleyeceğini sanmıyorum. Kutu açılımını video çekerek yaparsak ayıplı ürün olması durumunda bu kayıt kâle alınır mı? Yarın öbür gün tüketici haklarına şikayet etsem delil yerine geçer mi?

Merhaba. Hepsiburada üzerinden PS4 Pro sipariş ettim. Ancak sonradan Şikayetvar'da o firmanın ayıplı mal gönderdiğini okudum. Sadece bir şikayet var ancak yine de kıllandım. Normalde ürünün teslim alınırken kontrol edilmesi gerek ancak kargocunun "ya abi bi' dur şunu kontrol edeyim" lafı üzerine oturup bekleyeceğini sanmıyorum. Kutu açılımını video çekerek yaparsak ayıplı ürün olması durumunda bu kayıt kâle alınır mı? Yarın öbür gün tüketici haklarına şikayet etsem delil yerine geçer mi?
Tutanak tutman gerekiyor eğer kargocu beklemiyor ise baban orada ise ona söyle o halleder ben tutanak tutturmak istedim adam senle mi uğraşcam deyip gidiyordu babam 3 5 laf etti sonra geri döndü şükür ürün sağlam çıktı tutanak tutturmadık

Hocam en kötü şubeden teslim alıp orada tutturabilirsinzi.

Geçen yıl 2.500 liralık RAM ve SSD aldım. Kargo şubesine gidip adamın önünde açtım. Tabiki orada cihazın çalışıp çalışmadığını deneme şansınız yok ama en azından kırık dökük bir yeri varsa o anda tutanak tutabilirsiniz.

Geri
Yukarı