Videoyu Youtube'a Yükledikten Sonra Görüntü Kalitesi Bozuluyor

RealOttoman

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bandicam ile video çekiyorum ayarlar şöyle

1280x720 boyut, 50 fps, Motion JPEG, 80 Kalite

Bu şekilde çekiyorum, youtube'a yüklemeden önce bilgisayarda çok net bir şekilde izlediğim halde, youtube'a yükleyince kalite çok düşüyor. Videoyu Format Factory ile boyutunu küçültüyorum, ondan olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

Format Factory çok hoş bir program ancak render'i Sony Vegas Pro ve benzeri programlar kadar kaliteli dönüşüm (Sıkıştırma) yapamıyor.
Örneğin, S. vegas pro ile ''İnternet HD 720-1080p seçtiğinizde video oldukça kaliteli oluyor, youtube'ta da. Daha yüksek kalitede de render almanız mümkün.

@er36po kardeş sony vegas pro yu deneyeceğim, çok teşekkürler. Ama hangi ayarlarda renderleyeyim sence?

@Klargus şu anda yapıyorum kardeşim. Özel ayar oluşturdum şu şekilde

1280x720
6 mbit

Sence başka bir ayar denemeli miyim?

Bir de arkadaşlar youtube a .wmv formatında video yükleniyor mu?

@er36po teşekkürler, bu arada bu sabah 8-9 gibi bir video çekmiştim, az önce onu movie makerla renderledim, 720p olarak. Youtube'a yükleyince aynı bilgisayarda izlediğim gibi kaliteli idi. Hepinize çok teşekkürler. Ama yine de sony vegas ı deneyeceğim, render de onun üstüne yokmuş diyorlar çünkü... :)

Arkadaşlar dikkatle dinleyin şimdi beni. Sorunu çözdüm. Eğer sizin oyundaki ekran çözünürlüğünüz 1920x1080 değilse videolarınız çok kalitesiz gözüküyor. Mesela 1360x768 ekran çözünürlüğünüz var. Siz bunu 1080p yapmaya çalıştığınızda görüntü genişliyor ve biçimsiz bir hal alıyor. Ben denedim ekran çözünürlüğünü 1920x1080 yaptım ve Youtube'a upload ettim. Sıkıntım çözüldü. Hepinize iyi günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı