ViewSonic 27" VX2718-PC-mhd monitörün akıcılığı bozuldu

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
2 gün öncesine kadar gayet akıcı olan monitörüm, ekran kartı söküp takma işleminin ardından sanki 144 Hz değil de 30-60 Hz gibi görünüyor. Fareyi sağ sol yaptığımda imlecin gölgelenmesini görmezdim fakat şu an bariz belli oluyor. İnternette dolaşırken yukarı-aşağı kaydırdığımda akıcı bir şekilde kayardı şu an takılıyor gibi hissettiriyor. Sonradan oluşan bir durum olduğundan hatanın çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Monitör modeli: ViewSonic 27" VX2718-PC-MHD 165Hz 1ms HDMI DP VA FHD Adaptive Sync Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran tazeleme hızınız GPU'yu söktükten sonra düşmüştür. Otomatik olarak en düşüğe alır. Onu kontrol edin. Driver'ı kurun (eğer kurmadıysanız.)
Sonra monitöre odaklanın.
Evet zaten o sebepten düştü. RX 6700 XT'yi takmaya çalışmıştım olmadı geri RX 570'e döndüm sonrasında ne yaptıysam da monitördeki bu problemi çözemedim.

Genel monitör ayarlarını kast ediyorsanız 144 hz şu an. DDU programı aracılığıyla ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim ama yine düzelmedi. Format mı atsam diye düşünüyorum.

Evet zaten o sebepten düştü. RX 6700 XT'yi takmaya çalışmıştım olmadı geri RX 570'e döndüm sonrasında ne yaptıysam da monitördeki bu problemi çözemedim.

Genel monitör ayarlarını kast ediyorsanız 144 Hz şu an. DDU programı aracılığıyla ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim ama yine düzelmedi. Format mı atsam diye düşünüyorum.

Formatlık durum olduğunu düşünmüyorum. Ya ekran ayarların eksiktir ya da monitör ayarları. Fakat monitör ayarları sen monitörün fabrika ayarlarına dönmeden bozulmaz aynı kalır.
Kullandığın kablodan kaynaklı sorun demek istiyorum fakat aynı kabloyu kullanıyorsundur.
AMD ayarların ne durumda?

Formatlık durum olduğunu düşünmüyorum. Ya ekran ayarların eksiktir ya da monitör ayarları. Fakat monitör ayarları sen monitörün fabrika ayarlarına dönmeden bozulmaz aynı kalır.
Kullandığın kablodan kaynaklı sorun demek istiyorum fakat aynı kabloyu kullanıyorsundur.
AMD ayarların ne durumda?
Kablo değiştirdim sonuç aynı. AMD ayarlarım standartta şu an spesifik olarak sorduğunuz bir ayar var ise kontrol edip geri dönüş yapayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı