ViewSonic VX2418C VS AOC 24G2SAE

Bütçe
3500

DaLt0n

Kilopat
Daha fazla  

Arkadaşlar ben son 10 yıldır 18.5 inç Casper marka 60Hz monitör kullanıyorum. Az çok araştırdım rekabetçi oyun oynayanlara VA öneriyorlar. Ben de biraz göz gezdirince bu 2 monitörü değerlendirdim ancak ben hiç monitörden anlamıyorum, teknolojisidir, en iyi renk kimdedir. Ben bu ikisi arasında hangisini tercih etmem mantıklı olur?

+Monitörün direkt karşısında bir cam olacak, en az yansıma hangisinde olur?
+Hangisi daha canlı, renkli ve performanslıdır?
+Hangisinde menü ayarı daha güzel ve etkili olur?
+Herhalde bir 5 yıl daha monitör falan bakmayacağım. Sağlam da olması lazım.

Yardımınız için teşekkür ederim.

VA panel kalitesiz olursa ghosting vb problemlerle çok uğraşırsınız benim önerim.
Lenovo G24-20 ve XG 2405-2 IPS panele yönelin
IPS en iyi renk oranına sahiptir VA TN ve IPS'in ortasıdır TN panel en kötü renk oranına sahiptir ama en hızlı tepkime veren paneldir.

Ben onca süredir monitörler hakkında araştırma yapıyorum. Hiçbir yerde VA panelin FPS oyunları için önerildiğini ne gördüm ne duydum. Bu bilgiyi nereden ediniyorsunuz? TN panel deseniz hadi "eyvallah" çekeceğim ama VA için koca bir atmasyon bilgi. Ghosting ile oyun oynamak nasıl keyif veriyor anlamıyorum.
Bütçenden dolayı IPS'ler sınırlı. ASUS'ta dandik bir TUF serisi var. Bir de Gaming.Gen.TR - MSI Mağazaya Özel İndirimler mağazada MSI. Lenovo'da tercih edilebilir.

Rekabetçi oyun oynayanlara VA öneriyorlar.

VA panel kalitesiz olursa ghosting vb problemlerle çok uğraşırsınız benim önerim.
Lenovo G24-20 ve XG 2405-2 IPS panele yönelin
IPS en iyi renk oranına sahiptir VA TN ve IPS'in ortasıdır TN panel en kötü renk oranına sahiptir ama en hızlı tepkime veren paneldir.
Öneriniz için teşekkür ederim. Çalıştığım için geç cevap vermek durumunda kaldım. Önerdiğiniz monitörler de hoşuma gitti

Ben onca süredir monitörler hakkında araştırma yapıyorum. Hiçbir yerde VA panelin FPS oyunları için önerildiğini ne gördüm ne duydum. Bu bilgiyi nereden ediniyorsunuz? TN panel deseniz hadi "eyvallah" çekeceğim ama VA için koca bir atmasyon bilgi. Ghosting ile oyun oynamak nasıl keyif veriyor anlamıyorum.
Bütçenden dolayı IPS'ler sınırlı. ASUS'ta dandik bir TUF serisi var. Bir de Gaming.Gen.TR - MSI Mağazaya Özel İndirimler mağazada MSI. Lenovo'da tercih edilebilir.
Technopat olsun shiftdelete bilmem ne falan okudum oralarda IPS göz yorar VA rekabetçi oyun oynuyorsan daha iyi falan diyorlardı. Ne kadar doğru bilmiyorum monitörlere hiç aşinalığım olmadığı için. Ghosting olayı zaten benim şuanki monitörde var o yüzden bu sorunun çok az ya da hiç olmayan bi monitör denemediğim için aradaki farkı bilmiyorum da :D Öneriniz için teşekkürler. IPS panelde f/p olanını araştıracağım bulamazsam maalesef VA almak zorunda kalabilirim.

Geri
Yukarı