ViewSonic VX2458-C Flicker Testi

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Dostlar ben monitör için flicker testi nasıl yapabilirim veya nereden bulabilirim? Monitörüm ViewSonic VX2458-C-MHD. Bu monitörün flicker durumunu görmem lazım var mı yok mu falan diye. Monitör güzel ama anlamadığım şekilde başım ağrıyor bu monitörde çalışırken. Başka monitöre geçiyorum bu kadar olmuyor. Yoksa değiştireceğim gibi duruyor başka bir flicker-Free bir monitörle. Flicker teste internette baktım ama bulamadım pek. Bilginiz varsa ve aydınlatırsanız beni sevinirim. Teşekkürler.

@painkiller birkaç gündür bende de baş ağrısı var. Ben de ViewSonic VX3276 2K kullanıyorum.

Flickr Free diye geçiyor monitör, parlaklık olarak %70'te kullanıyordum, 1 haftadır %49'da kullanıyorum.

Sanırım ağrı parlaklıktan değil, bu yenileme olayından dolayı oluyor. Ama monitörle mi alakalı emin değilim?

Bir keresinde bayağı bir ağrı oldu, uyutmayacak kadar. Göz ve göz çevrelerinde oluyor özellikle.

@painkiller ek olarak şu sitede de güzel bir anlatım var:

İşinizi gördü mü hocam?
Mobildeyim. Akşam bakacağım dostum. Yazarım mutlaka.
Flickr Free diye geçiyor monitör, parlaklık olarak %70'te kullanıyordum, 1 haftadır %49'da kullanıyorum.
%50 yaptım ben de ama azalttı sadece o kadar. Yenileme hızı yüzünden mi diye sordum güldüler bana başka konuda valla ne diyeyim:) Sen bir de flicker-free diyorsun yani. Acaba kontrast, parlaklık veya Hz değeri yüzünden mi anlamadım ben de. Ama parlaklık %50 üstü çıkmıyorum artık hatta gün ışığı biraz daha azalsın kısabilirim biraz daha. Sabah uyandığımda resmen gözlerimin arkası ve çevresi ağrıyor benim de. Yaşlandık mı nedir arkadaş🤣

Bende de aynı ağrı var. Üstelik her şey 2021 Baharı'na kadar online devam edecek gibi... Yani sürekli monitöre bakıyor olacağım.

Bu olaya biraz kafa yormak lazım ya, ciddi bir durum. Bazen öyle oluyor ki gözlerim oyuluyor gibi hissediyorum, geceleri yatmaya çalışırken... :(

@SideWinder aynen ben de. Baya bir süre ekran başında olacağım. Acaba VA panel olmasıyla alakası var mıdır? Ben hep IPS ekran kullandım çünkü bugüne kadar. Açıkçası 3-4 saat geçince gözler direkt yanma ardından şiddetli ağrı başlıyor. Eskiden sabahladığımı biliyorum ekran başında.

Yeni konular

Geri
Yukarı