ViewSonic VX2458 panelinin akması

tartal

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar, monitörümün alt kısmında 3 gündür bu şekilde problemler çıkmaya başladı. Ne olduğunu anlamıyorum, monitör konusunda bilgili değilim. Ölü piksel midir yoksa başka bir problem mi? Evre evre 3 günlük gidişatı aşağıda resimledim. Monitörüm herhangi bir darbe vs. almadı, zaten masamın üzerinde bana uzak bir konumda sabit duruyor sürekli, yerinden dahi oynatmıyorum. Garanti kapsamında değişim talep etmeyi düşünüyorum bayram tatili sebebi ile ViewSonic servisine ulaşamadım. Problem yaşar mıyım, garanti kapsamında mıdır? 😣

Ek not: Arkadaşlar özel bir durum gereği monitörü yaklaşık 2 hafta daha bu şekilde kullanmak zorundayım, daha sonrasında kargoya verebileceğim. Bu 2 haftalık süreçte daha fazla artar mı nereye kadar gider?

Ek not2: Moderasyon başlığımı "ViewSonic VX2458 panelinin akması" şeklinde güncellemiş sanırım problem bu. Nedir ve neden olur? Garanti kapsamında mıdır?

Problemi ilk fark ettiğim an çektiğim fotoğraf (İlk gün)

1.evre.jpg

İkinci Gün

2evre2 .jpg

Üçüncü Gün (şu an)

3.evre.jpg

Son düzenleme:
Aklıma monitörün çerçevesinin panele baskı uygulamasından başka bir şey gelmiyor, VX2257 modelini kullandım çerçeve yapısı bununla aynı sanırım. Kalitesiz bir çerçeve diyebilirim. Umarım ViewSonic size yardımcı olur ve gerekli desteği sağlar.

Aklıma monitörün çerçevesinin panele baskı uygulamasından başka bir şey gelmiyor, VX2257 modelini kullandım çerçeve yapısı bununla aynı sanırım. Kalitesiz bir çerçeve diyebilirim. Umarım ViewSonic size yardımcı olur ve gerekli desteği sağlar.
İyi dileklerin için teşekkürler dostum, çerçevenin malzeme kalitesi iyi değil ve çok sabit bir üründe değil bildiğiniz gibi. Evet çerçevenin panele baskı kurması olası fakat çok fazla eğip bükmüyorumda. Herşeyden ziyade hala sorunun ne olduğunu anlayabilmiş değilim. Ölü piksel mi? Çatlak mı? Moderasyon başlığımı panel akması şeklinde düzenlemiş fakat bu problem ile ilgili internette bir kaynak da bulamadım. Bilen arkadaşlarımın aydınlatmalarını bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı