ViewSonic VX2718 monitörde görüntü yok

childe1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçen hafta yeni sistem toplayıp monitör olarak da ViewSonic VX2718 almıştım. Sistemi kurdum, her şey çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyordu, kasada sorun var sanıp bir bilgisayarcıya danıştım ama kasam oradaki monitörlerde çalıştı (kablo bana aitti, onda da sorun yok). Monitörü olarak aldım, kutusunda, görünen bir darbe olmayan şekilde ulaştı elime. Bilgisayarı açtığımda monitörün ışığı yanıyor, aydınlanıyor (siyah ekranda) ama başka bir tepki vermiyor. Sebebi ne olabilir, çözülecek bir şey mi? İade için başvurdum ancak minimum 21 gün sürecek gibi duruyor, o da iade kabul ederlerse. (Trendyol) Elimde başka monitör olmadığından PC de kullanamıyorum bu süre zarfında iadeden vazgeçip kendim mi yaptırsam diyorum ancak internette böyle bir sorun göremedim pek, fiyatı süresi vb ne olur tahmin edemiyorum. Konu hakkında fikri olan var mıdır?

evet hdmi ile yaptım, sistemim APU.
farklı hdmi kablosu da denedim ama sonuç aynı, TV'ye ve bilgisayarcıda denediğimiz monitöre bağlayabiliyordum.

Monitörün arkasında 2 tane hdmi bağlantı yuvası var, ikisine de bağlamayı denediniz mi ? Monitörün altındaki düğmelerin en sol tarafta olanına basıp beklemeyi denediniz mi ? Monitörü fişe takınca düğmelerin olduğu bölümdeki mavi ışık yanıyor mu ?

Evet mavi ışık yanıyor. Arada yanıp sönüyor arada da uzun süre yanıyor sönmeden, neye bağlı olduğunu anlayamadım. 2 girişi de denedim, uzun süre açık bırakmayı da denedim 15 dk civarı. Sol taraftaki düğmeyi de denedim.

Maalesef şu an bulunduğum yerde yok. garanti veya iade tek çözüm gibi duruyor ama şikayetvardaki yorumlar da gözümü korkuttu, umarım hallederler sıkıntı çıkartmadan. kullanıcı hatası veya paket açıldığı için iade alamıyoruz tarzında çok yoruma denk geldim, bakalım. teşekkürler ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı