ViewSonic XG2402 Ekranda Parlamalar Oluyor

Whystreo

Hectopat
Merhaba yaklaşık 1 ay önce aldığım ViewSonic XG2402 marka monitörde parlama sorunu var. Parlamadan kastım sanki ekranın içinde flash patlıyormuş gibi, genelde gri yerlerde oluyor ve sadece oyunlarda oluyor.
Bu sorun bazı oyunlarda FreeSync özelliğini açtığımda başlıyor. FreeSync kapalıyken herhangi bir şekilde bir problem yaşanmıyor. Örneğin CS:GO, Rust gibi oyunlarda yaşarken GTA 5 vs gibi oyunlarda yaşamıyorum.

Bu freesync in genel problemi maalesef. Monitorün freesync çalışma aralığı var. Mesela 48-144hz gibi. FPS bu değer aralığından çıktığı an bu olabilir.

FPS yi bu değerler arasında sabitlemeye çalışın.

Bu freesync in genel problemi maalesef. Monitorün freesync çalışma aralığı var. Mesela 48-144hz gibi. FPS bu değer aralığından çıktığı an bu olabilir.

FPS yi bu değerler arasında sabitlemeye çalışın.
İçimi rahatlattınız. Problemi monitörden kaynaklanıyor sanıyordum. Her oyunda yapmıyor dediğim gibi o yüzden rahatsız olmuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı