ViewSonic XG2405 1 ms modunu açınca ghosting problemi

Kuntay Yılmaz

Kilopat
Daha fazla  
Beyler selamlar. İki gün önce Vatan Bilgisayar'dan ViewSonic XG2405 144Hz IPS 1ms modelini satın aldım. Üründe tazeleme hızı vb açıdan bir sıkıntısı yok ancak monitörde galiba fabrika ayarı olarak 1 ms gelmiyor. Bunu için monitördeki 1 ms modunu açmanız gerekiyor. Açınca parlaklık düşüyor bunu zaten birçok kullanıcı bahsetmiş normal bir durummuş beni de zaten bu durum değil başka bir durum rahatsız etti. Rekabetçi oyunlar oynadığımdan 1 ms özelliğine ihtiyacım var ancak açınca ufo ghosting testinde ufoların arkasından bulanık kopyaları takip ediyor aynı şekilde LoL'de mesela hareket ederken minyonların can göstergesi veya orman kamplarının can yazıları arkasında bulanık bir kopyasını bırakıyor hareket ederken ve bu durum çok rahatsız ediyor. Bunu nasıl çözebilirim? Bu durum ghosting midir yoksa başka bir durum mu?

Bende de Viewsonic XG2401 var. Bendeki TN panel olduğu halde 1 MS modunu açmıyorum. Pubg, Rainbow Six Siege, Call of Duty (Warzone ve Search&Destroy Modları), Battlefield 5'te Yanıt verme zamanını Ultra (1 MS Modu) yerine Gelişmiş olanını seçiyorum. Oyunlarda ikisi arasında bir dezavantaj görmemekle birlikte hareketli anlarda Ghosting olmaması aksine avantaj sağlıyor.

Yani ayarlardan 1 ms modunu açınca oynıyamıyorum oyunları ghostingden alışabileceğim bir şey bile değil göremiyorum direk. 1 ms modunu açmayıp response time ı ultra higha getirdim acaba kaç ms şuan monitör.

O gördüğün şey muhtemelen ghosting değil overshoot, ters ghosting gibi düşünebilirsin, monitörünün tepki süresi düşürücü özelliğinin kademelerinden doğru olanı bulduğun zaman en az ghosting ve en az overshoot ile oynayabilirsin. Bu durumlardan kaçış maalesef IPS olduğu için yok, bu yüzden önermiyoruz IPS i rekabetçi oyunlarda. Ayrıca monitörün kaç Ms olduğunu boşverip akıcılık farkı var mı yok mu ona bakın, onlar sadece sayı mühim olan nasıl hissetirdiği.

O gördüğün şey muhtemelen ghosting değil overshoot, ters ghosting gibi düşünebilirsin, monitörünün tepki süresi düşürücü özelliğinin kademelerinden doğru olanı bulduğun zaman en az ghosting ve en az overshoot ile oynayabilirsin. Bu durumlardan kaçış maalesef IPS olduğu için yok, bu yüzden önermiyoruz IPS'i rekabetçi oyunlarda. Ayrıca monitörün kaç MS olduğunu boş verip akıcılık farkı var mı yok mu ona bakın, onlar sadece sayı mühim olan nasıl hissetirdiği.

Şu anlık iade ediyorum monitörü Vatan'daki arkadaşlar da fark etti.

hocam merhaba
Beyler selamlar. İki gün önce Vatan Bilgisayar'dan ViewSonic XG2405 144Hz IPS 1ms modelini satın aldım. Üründe tazeleme hızı vb açıdan bir sıkıntısı yok ancak monitörde galiba fabrika ayarı olarak 1 ms gelmiyor. Bunu için monitördeki 1 ms modunu açmanız gerekiyor. Açınca parlaklık düşüyor bunu zaten birçok kullanıcı bahsetmiş normal bir durummuş beni de zaten bu durum değil başka bir durum rahatsız etti. Rekabetçi oyunlar oynadığımdan 1 ms özelliğine ihtiyacım var ancak açınca ufo ghosting testinde ufoların arkasından bulanık kopyaları takip ediyor aynı şekilde LoL'de mesela hareket ederken minyonların can göstergesi veya orman kamplarının can yazıları arkasında bulanık bir kopyasını bırakıyor hareket ederken ve bu durum çok rahatsız ediyor. Bunu nasıl çözebilirim? Bu durum ghosting midir yoksa başka bir durum mu?

hocam merhaba bende de aynı monitör var 1ms modu nasıl açtın acaba monitörün ayarlarından gelince üstü silik yapamadım bir türlü

Hocam merhaba

Hocam merhaba bende de aynı monitör var 1ms modu nasıl açtın acaba monitörün ayarlarından gelince üstü silik yapamadım bir türlü

Aynı şekilde bende merak ediyorum hala 1 ms modunu açamadım.
Hocam merhaba

Hocam merhaba bende de aynı monitör var 1ms modu nasıl açtın acaba monitörün ayarlarından gelince üstü silik yapamadım bir türlü

Hocam 1 ms modunu AMD FreeSync modunu kapatınca acabıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı