Vikipedi neden hala kapalı?

Korkma tayip biziz biziz halk!
indir.jpg
Anonymous-RedHack-aciklamasi.jpg

Burada kıytırık bir kaç siteyi (bu site değişkenlik gösterebilir şimdilik Wikipedia önceden Twitter, Youtube yarın başka bir site) kaale alıp bu şekilde yaptırım yapmakla koca ülkeyi ancak komik duruma düşürürsünüz. Bilgiye ulaşmak isteyen illegal yolla da olsa o bilgiye ulaşmanın bir yolunu bulur hatta bunu zamanın başbakanı bile önerebilir.

Sadece Vikipedi olsa keşke. Vpn olmadan fotoğraf siteleri vb. giremiyoruz. Malum siteleri demiyorum bile.

Yasalar belli, AKP'ye hakaret eden içerik olduğu için değil ülkemiz teröre yardım ediyor dendiği için kapatıldı. Simdi biri gelip "bu büyüklükte bir siteyi nasıl yönetsinler" demeden önce, orda tek bir yerde ABD teröre destek veriyor yazıyor mu? Tabi yazmıyor, ama terör örgütlerine tırlar dolusu silah gönderen kim? Yasaklı içerik kaldırıldığı zaman açılır ama adamların öyle bi niyetleri yok. Bilgiye ulaşmak zormuş, yesinler bir link yerine 2-3 taneye tıklamak o kadar zor mu?

Teröre yardım ettiği yazdığı için kapatıldığı söyleniyor da bu şekilde hiç bir şeyi çözemezsin ki. Yurt dışından Türkiye hakkında bilgi arayan herkes onu orda görüyor. Senin yaptığın kafanı kuma gömmek, ben gormuyorsam kimse gormuyordur demek. Ayrıca bu algiyi nasıl olusturduk bunun üzerinde düşünmek lazım. Insanlar yıllarca Suriye politakaniz yanlis bu ne olduğu belirsiz islamcı gruplara destek vermeyin, dedi. Bu adamlar sonra El-nusra, ISID gibi örgütlere katıldı. Hatta ISID 2 askerimizi diri diri yakıp video yaptı. Bize döndü yani. ABD'nin böyle bir derdi yok. Çünkü PYD bizim sinirimizda onların değil. Baştan hata yaptın. Esad düşmanlığı Suriye'de bunlara zemin hazırladı. Yani bugün Suriye'nib durumunda senin de payın var. Bu hatalı politikayı hala sürdürüyoruz. Şu an resmen Idlip'teki teröristlerin destekleyicisi gibi görünüyoruz. Hep hatalı Suriye politikamız yüzünden.

ABD'nin ipi ile Osmanliyi tekrar kuruyoruz rüyası ile Şam'da namaz kılmak için komşularının toprak bütünlüğüne saygı duymazsan iç işlerine karışirsan geleceğin nokta budur. Yıllarca size bunu anlatmaya çalıştık. Ne Osmanlı düşmanlığını kaldı ne vatan hainligimiz, buyrun pislik ortada hadi temizleyin bakalim. Gerçi size olan bir şey yok. Her şeyden kahramanlık çıkarıyorsunuz. Ben sizin yüzünüzden şehit olan Mehmetcige yanarım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı