Çözüldü Viko Prizi açıp kaparken PC bozulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arkadaşlar prizde monitör, kasa, telefon şarjım bağlı PC'yi kapatınca şalteri de kapatıyorum. Telefonumun şarjı bitince şalteri açıyorum kasaya güç gidiyor. Monitör açılıyor sonra tekrar kapıyorum vs. Bunlar için açıp kapamak sorun olur mu?

Sormak istediğim diğer soru görselde gördüğünüz gibi basmatik bir açıp kapama sistemi kullanıyor Viko. Açmak veya kapatmak için ister istemez basarken yarım basma yerine gelince cızırtı yapıp odamda ki gece lambasının ışık şiddeti açıp kaparken azalıyor. Açık veya kapalıyken sorun olmuyor ama sadece açar, kaparken oluyor elektrikçi arkadaşlara ricam yorum yapmalarıdır hayırlı günler dilerim. @Yener K. hocam anlar mısınız bu konudan? :)

IMG_20210422_082707.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normalde olmaması gerekir. Dediğim gibi PC bileşenleri fazla akım çekmez. Sürekli oluyorsa, elektrikçi çağırıp baktırın. Ark konusu ise zaten normal bir durum.
Normalde olmaması gerekir. Dediğim gibi PC bileşenleri fazla akım çekmez. Sürekli oluyorsa, elektrikçi çağırıp baktırın. Ark konusu ise zaten normal bir durum.

Çözüm
Zaten bu şekilde olur. İlk kalkınma anında biraz daha fazla güç kullanılır. Sağlam bir tesisatta olmaması gerekir. Baktırın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı