Villaya router+mesh tavsiyesi

squater

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, oturduğum ev villa 4 katlı. Bize bir modem verdiler TP-Link'in router özelliği var fakat elimde Keenetic Hero DSL olduğu için ona kurulum yapacağım. Şöyle bir sistem yapabilir miyim ya da nasıl yapmalıyım:
En aşağı kata modem kurulacak. Bir üst kata verdikleri modemin router özelliği kurulup ondan mesh hattı çekeceğim - meshin kurulumu için salona, bir üst kata ve en üst katta mesh hattı olacak.
Böyle yapsam sizce herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa bir tane daha mesh alıp hiç routerı işin içine katmayayım mı? İnternet hızı çok mühim değil. Asıl önemli olan internetin her yerden çekmesi.

Arkadaşlar merhaba, oturduğum ev villa 4 katlı. Bize bir modem verdiler TP-Link'in router özelliği var fakat elimde Keenetic Hero DSL olduğu için ona kurulum yapacağım. Şöyle bir sistem yapabilir miyim ya da nasıl yapmalıyım:
En aşağı kata modem kurulacak. Bir üst kata verdikleri modemin router özelliği kurulup ondan mesh hattı çekeceğim - meshin kurulumu için salona, bir üst kata ve en üst katta mesh hattı olacak.
Böyle yapsam sizce herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa bir tane daha mesh alıp hiç routerı işin içine katmayayım mı? İnternet hızı çok mühim değil. Asıl önemli olan internetin her yerden çekmesi.

Keenetic modemlere farklı bir Keenetic cihaz haricinde mesh özelliği yapılmıyor diye biliyorum, en azından benim kullandığım modelde olmuyordu, bütçeniz var ise extra DSL alıp mesh olarak kullanmak daha iyi olur, yok ise TP-Link'in 3'lü routerleri var küçük küçük, onlardan alabilirsiniz fiyatı daha uygun fakat extra DSL kadar iyi performans vermez.

Keenetic modemlere farklı bir Keenetic cihaz haricinde mesh özelliği yapılmıyor diye biliyorum, en azından benim kullandığım modelde olmuyordu, bütçeniz var ise extra DSL alıp mesh olarak kullanmak daha iyi olur, yok ise TP-Link'in 3'lü routerleri var küçük küçük, onlardan alabilirsiniz fiyatı daha uygun fakat extra DSL kadar iyi performans vermez.
O üçlü mesh elimde var zaten. Onlardan mesh yapacağım fakat benim sormak istediğim şu: Keenetic Hero DSL'de Fiber'i kurduktan sonra bir üst kata routerı kurup ardından da o routerdan TP Link'in üçlü meshini kurabilir miyim?

O üçlü mesh elimde var zaten. Onlardan mesh yapacağım fakat benim sormak istediğim şu: Keenetic Hero DSL'de Fiber'i kurduktan sonra bir üst kata routerı kurup ardından da o routerdan TP-Link'in üçlü meshini kurabilir miyim?

Hocam dediğim gibi Keenetic modemlere farklı bir Keenetic cihaz haricinde mesh özelliği yapılmıyor diye biliyorum, en azından benim kullandığım modelde olmuyordu.

Hocam dediğim gibi Keenetic modemlere farklı bir Keenetic cihaz haricinde mesh özelliği yapılmıyor diye biliyorum, en azından benim kullandığım modelde olmuyordu.
Efendim bilmediğimden soruyorum, Keenetic modeme bir şekilde kendi ürünlerinden bir router kurdum.. Bundan sonra o router üzerinden TP Link'in o Deco E4 üçlüsünü kurabilir miyim? herhangi bir ayar yapmadım Deco E4'ü kurarken, sadece kabloyla bağladım

Efendim bilmediğimden soruyorum, Keenetic modeme bir şekilde kendi ürünlerinden bir router kurdum. Bundan sonra o router üzerinden TP-Link'in o deco E4 üçlüsünü kurabilir miyim? Herhangi bir ayar yapmadım deco e4'ü kurarken, sadece kabloyla bağladım.

Hocam net bir bilgim yok ancak ben eski Keenetic modemime ASUS marka routeri bağlayamamıştım, Keenetic sadece kendi ürettiği cihazlarla mesh bağlantıya ya da router olarak kullanmaya izin veriyor diye biliyorum, ben zamanında biraz araştırmıştım ve bulamamıştım çözümünü Keenetic cihaza farklı marka bir router bağlayamamıştım, yani Keenetic cihazınıza bağladığınız Keenetic cihaza farklı marka bir router bağlayamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı