VirTool:Win32/DefenderTamperingRestore silinmiyor

Velat Ayırhan

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayara böyle bir virüs bulaştı Windows Defender silemiyor.
Diğer tarama yöntemleri denedim yine de silinmedi ve bu ilk değil diğerleri geldiği vakit sildiğimde silinir ama bu silinmiyor bayağı uğraştım ama yapamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/try-free-cloud-antivirus İndirip tam tarama yapınız. Sistemde defender dışında başka bir virüs programı varsa kaldırmayı unutmayın. Aynı sistemde 2 virüs programı bulunmamalıdır. Defender günümüzde yetersiz kalabiliyor. Kaspersky büyük ihtimal sorunu çözer. Bütçeniz varsa paralı lisansını satın almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Ücretsiz sürüm tarama olarak kesinlikle yeterlidir ama gerçek zamanlı koruma sadece ücretli versiyonda var.

Üstteki fotoğrafta gördüğüm üzere bulaşan virüs, Defender'a Spyware tipi virüsleri yani casusluk virüslerini bulmaması için özel bir kod yükletmiş.

Diğer tarama yöntemleri denedim yine de silinmedi ve bu ilk değil diğerleri geldiği vakit sildiğimde silinir ama bu silinmiyor bayağı uğraştım ama yapamadım.
Eki Görüntüle 1126067

Kaspersky MBAM ve hitmanpro indir tarat bunlar sökmezse gerisini bilemem.

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/try-free-cloud-antivirus indirip tam tarama yapınız. Sistemde Defender dışında başka bir virüs programı varsa kaldırmayı unutmayın. Aynı sistemde 2 virüs programı bulunmamalıdır. Defender günümüzde yetersiz kalabiliyor. Kaspersky büyük ihtimal sorunu çözer. Bütçeniz varsa paralı lisansını satın almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Arkadaş çok doğru söylemiş.
Temiz kurulum son aşama olmalı. Virüs programları büyük ihtimalle sorunu zaten çözecek.

Hocam zaten tam da yazdım arkadaşa yanıt olarak ama yazana kadar geçti aynı anda yazmışız.

Bu araçla zararlıyı temizlemeyi deneyin. Olmazsa:

https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/try-free-cloud-antivirus İndirip tam tarama yapınız. Sistemde defender dışında başka bir virüs programı varsa kaldırmayı unutmayın. Aynı sistemde 2 virüs programı bulunmamalıdır. Defender günümüzde yetersiz kalabiliyor. Kaspersky büyük ihtimal sorunu çözer. Bütçeniz varsa paralı lisansını satın almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Ücretsiz sürüm tarama olarak kesinlikle yeterlidir ama gerçek zamanlı koruma sadece ücretli versiyonda var.

Üstteki fotoğrafta gördüğüm üzere bulaşan virüs, Defender'a Spyware tipi virüsleri yani casusluk virüslerini bulmaması için özel bir kod yükletmiş.
Defender kapatayım mı sileyim mi

Eki Görüntüle 1126067

Kaspersky halleder.

Eki Görüntüle 1126067

Şimdi anladım, sorun şu: Komuta dikkatle baktığımda şunu anladım "disable anti spyware" yazıyor yani virüs biraz güçlüymüş. Windows Defender'ı devre dışı bırakmış ama Kaspersky tam tarama halleder diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı