Virtual Super Resolution zararlı mı?

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Elimde 2 adet monitörüm var biri 1680x1050 diğeri ise 1600x900 çözünürlükte. 900p olan monitör de DV-I olduğu icin ve sanki 1050p den daha iyi görüntü verdiğini düşündüğüm icin kullanıyorum sorum şu şekilde; 900p monitöre bugün DV-I kablo aldım ve AMD çözünürlüğü virtual super resolution kullanarak yükselteceğim bildiriminde bulundu ve 1080p ye yükselttim bu yükseltmenin sisteme bir zararı olur mu?
1050p olanı niye kullanmıyorsun derseniz eğer sadece VGA girişli ve monitör ısındıkça en alt kısımda 1 TL büyüklüğünde bir beyazlaşma başlıyor ve yayılıyor.

Sana şöyle söylim korkutmak gibi olmasın o özelliği kullandığımda ekran kartının belleklerini yanmıştım 😀

Sorun yaratmaz.

Bence ekran kartınızla alakalı bir durum, RX serisi ekran kartlarında bu durumlar yok glitch olabiliyor o kadar.

Glitch dediğimde dert edilecek kadar değil. Günde maksimum 2-3 defa oluyor. Olduğu zamanda tüm ekranda değil küçük biyerde anlık oluyor. Kullanıma engel değil. 75 Hz candır. 😍🤣

Yani benim monitörüm de fark baya yüksek olacağı için soruyorum 1050p olanda DV-I olmadığı için zaten kullanamıyorum ama 900p monitörüm de sıkıntı olur mu diye endişe deyim açıkçası. Hertz atlatamayacağım yalnız ama ben mi yanlış anladım.

Glitch dediğimde dert edilecek kadar değil. Günde maksimum 2-3 defa oluyor. Olduğu zamanda tüm ekranda değil küçük biyerde anlık oluyor. Kullanıma engel değil. 75 Hz candır. 😍🤣
Hocam ben hiç yaşamıyorum şahsen belirli olsa gerek Gigabyte Gaming RX 570 4 GB ekran kartım var, monitörüm ahım şahım değil AOC marka 21.5 TN panel bir monitör hiç sorun olmadan oynayabiliyorum genelde şans işi bunlar. Steam'dan eklerseniz sevinirim(wssdante35).
Yani benim monitörüm de fark baya yüksek olacağı için soruyorum 1050p olanda DV-I olmadığı için zaten kullanamıyorum ama 900p monitörüm de sıkıntı olur mu diye endişe deyim açıkçası. Hertz atlatamayacağım yalnız ama ben mi yanlış anladım.
Hertz'e bakmıyor ekran kartının modelini söylersen daha iyi cevap verebilirim eğer RX serisi bir ekran kartın varsa gönül rahatlığıyla kullan ama HD serisiyse pek bilmiyorum, denemekten zarar gelmez.
Eğer şuan ki sistemi diyorsan denemeni tavsiye ederim bu sayede herkes öğrenir.

Hertz'e bakmıyor ekran kartının modelini söylersen daha iyi cevap verebilirim eğer RX serisi bir ekran kartın varsa gönül rahatlığıyla kullan ama HD serisiyse pek bilmiyorum, denemekten zarar gelmez.
Eğer şuan ki sistemi diyorsan denemeni tavsiye ederim bu sayede herkes öğrenir.
Sistem imzam da mevcut. HD serisi ve VSR yi kullanan biri çıkarsa daha memnun kalırım açıkcası :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı