VirtualBox 1920x1080 çözünürlükte tam ekran yapma

sedatif34

Hectopat
Arkadaşlar Recep Baltaş'ın anlatım yaptığı videodaki her şeyi uyguladım ancak tam ekran olmuyo görüntü çok büyük oluyor. Yani anlatmak istediğim 1920x1080 yaptığımda açılıyo sanal makinem ama görüntü ekrana sığmıyor. Tam ekran olmuyor.

Sen çözünürlüğü kendi bilgisayarının çözünürlüğüne göre yazmalısın.

schqh.png

İlk önce Windows'da masaüstü'ne gelip sağ tıklıyorsun ve, ekran çözünürlüğüne giriyorsun. Daha sonra açılan pencerede çözünürlük kısmının yanında senin çözünürlüğün yazar. Yani VirtualBox çözünürlüğünü ayarladığın kısımda 1920x1080 yerine kendi çözünürlüğünü yazacaksın.

Alakası yok. Yazdıklarınızın hiçbiri sorunu çözmez arkadaşlar.

@sedatif34 Görüntünün ekrana sığmaması ile tam ekran olmaması ayrı şeyler. Sanal makine 1080p açılıyor ama sen uyarıları okumadığın için ya da İngilizce bilmediğin için tam ekrana geçiş tuşunu öğrenemedin. Sağ Ctrl + F tuşu ile sanal makineyi tam ekran yapabilirsin.

Alakası yok. Yazdıklarınızın hiçbiri sorunu çözmez arkadaşlar.

@sedatif34 Görüntünün ekrana sığmaması ile tam ekran olmaması ayrı şeyler. Sanal makine 1080p açılıyor ama sen uyarıları okumadığın için ya da İngilizce bilmediğin için tam ekrana geçiş tuşunu öğrenemedin. Sağ Ctrl + F tuşu ile sanal makineyi tam ekran yapabilirsin.

Recep abi benimde ekran çözünürlüğü 1920-1080 ayarladığımda tam ekran olmuyor.Acaba monitörüm mü desteklemiyor?

Asus 24'' ML248H monitörünü kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı