Virtualbox donanım sanallaştırma hatası

Y.Anıl

Picopat
Sanal makineyi açtığım zaman donanım sanallaştırma hatası veriyor birkaç çözüm denedim.

1- Öncelikle Virtualbox'ı kapatın.
2- Sonra Finder'dan sanal makinenizi kurduğunuz klasöre gidin. (Nerede olduğunu bilmiyorsanız; Virtualbox-tercihler-varsayılan makine klasörü kısmında görebilirsiniz)
3- Klasörde .Vbox ve .Vbox-prev uzantılı iki adet dosya göreceksiniz. Bunlardan .Vbox uzantılı olanı sağ tıklayarak textedit ile açın. (Dikkat: Virtualbox kapalı olmalı)
4-

Kod: <HardwareVirtEx enabled="false"/> <HardwareVirtExNestedPaging enabled="false"/> <HardwareVirtExVPID enabled="false"/> <HardwareVirtExUX enabled="false"/> <PAE enabled="false"/> <LongMode enabled="false"/> <HardwareVirtExLargePages enabled="false"/> <HardwareVirtForce enabled="false"/>
Yukarıdaki satırlarda false yazan yerlerde bazılarının "true" olduğunu göreceksiniz. Tamamını "false" olarak değiştirin (yukarıdakileri aynen kopyalayabilirsiniz) kaydedip çıkın.

Ya da.

Öncelikle BIOS ayarlarını kontrol edin. Recep hocanın dediği gibi virtualization ayarı varsa işlemci destekliyor demektir, enabled edin. Şayet yoksa aşağıdaki adımları uygulayın.

Yukarıdakilerin hepsini yaptım ama olmuyor(işlemcim zaten desteklemiyormuş)başka çözüm yolları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin sanallaştırmayı desteklemiyorsa sanallaştırmayı kapatmalısın. Ayar kapalı mı? Kapalı değilse kapatıp Virtualbox'ı yeniden açmayı dene.

Evet kapatıyorum donanım sanallaştırmayı ama hala açıkmış gibi gösteriyor sanal makinede hata verince Kaydet veya tamam tuşuna basamıyorum o yüzden donanım sanallaştırmayı kapattığımda kaydet kısmı veya tamam kısmına basamadığımdan dolayı olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı