VirtualBox dosya paylaşımı ve USB bağlantısı nasıl yapılır?

ultimix

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
esnaf
Merhaba,
VirtualBox üzerinde dosya paylaşımı yapacağım ama bunun için eklenti gerekiyor diye belirtilmiş fakat eklentiyi bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz?

İkincisi ise ana bilgisayara taktığım USB'yi de yine eklenti ile mi tanıtacağım? Sitesinde eklenti kurulumunu anlatıyor fakat o eklentiyi bulamıyorum.

Merhaba,
VirtualBox üzerinde dosya paylaşımı yapacağım ama bunun için eklenti gerekiyor diye belirtilmiş fakat eklentiyi bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz?

İkincisi ise ana bilgisayara taktığım USB'yi de yine eklenti ile mi tanıtacağım? Sitesinde eklenti kurulumunu anlatıyor fakat o eklentiyi bulamıyorum.
Guest tool'u bahsediyorsunuz değil mi?

İlk önce "Guest Additions" (Misafir Eklentileri) sürücüsünü "Aygıtlar" bölümünde "Misafir Eklentileri diskini yerleştir" butonundan misafire yükleyin, ardından "Aygıtlar" menüsünden dosyayı paylaşabilir, USB'yi de bağlayabilirsiniz.

Hallettim arkadaşlar, kendi sitesinde eklenti iso uzantısı olarak geçtiği için gözümden kaçmış. O iso dosyasını sanal bilgisayara gösterince bir yükleme yaptı ve düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı