Virtualbox güvenli midir?

Msmmd

Decapat
Ben Virtualbox aracılığıyla virüs vb. test etmek istiyorum, bu sanal makinede test edersem ana bilgisayarıma herhangi bir virüs bulaşır mı?
Bulaşmaması için yapabileceğim bir ayar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs kurulduğu bölümün sanal makine olduğunu anlayacak kadar iyiyse ulaşabileceği tek nokta olan ağ çıkışını kullanır ve ana makineye de bulaşır. %99 bulaşmaz diyebiliriz.
Yapabileceğin ayar sanal makinede ağ çıkışı olmasın %1 ihtimali de yok etmiş olursun. Ancak bu şekilde de virüslü dosyayı nasıl nereden indireceksin orası soru işareti.

Gereksiz. YouTube'de saçma saçma virüsleri test eden şahıslar var. Windows'u kurmak için 1 saat uğraşacaksın. Değmeyecek.
Gereksiz sayılabilir fakat youtube'da fazla kişi de yok aslında böyle içerik üreten. Danooct1 mesela, hem eskiden baş belası olmuş virüsleri test ediyor. :) Bildiğim kadarı ile yazılımcıydı bu eleman. Şimdi ne yapıyor bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dogru ayarlarsan VM yi guvenlidir.
Hangi ayar ?
Virüs kurulduğu bölümün sanal makine olduğunu anlayacak kadar iyiyse ulaşabileceği tek nokta olan ağ çıkışını kullanır ve ana makineye de bulaşır. %99 bulaşmaz diyebiliriz.
Yapabileceğin ayar sanal makinede ağ çıkışı olmasın %1 ihtimali de yok etmiş olursun. Ancak bu şekilde de virüslü dosyayı nasıl nereden indireceksin orası soru işareti.
Başka bir konuda birisi ağ ile ilgili bir ayar söylemişti bulaşmaması için ama yapamadım sizin de bildiğiniz bir ayar var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı