VirtualBox guru medition 1155 (vınf_em_trıple_fault) hatası

mrht1234

Hectopat
Yer
Edirne/Merkez
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
RX Vega 10
İşlemci
Ryzen 7 3700U
Merhaba, guru medition 1155 (VINF_EM_TRIPLE_FAULT) hatası alıyorum nasıl çözebilirim konuyla ilgili ekran görüntüsünü atıyorum.

Ekran görüntüsü 2022-05-17 200934.png

Ekran görüntüsü 2022-05-17 201013.png

Merhaba, guru medition 1155 (VINF_EM_TRIPLE_FAULT) hatası alıyorum nasıl çözebilirim konuyla ilgili ekran görüntüsünü atıyorum.

Eki Görüntüle 1390770

Eki Görüntüle 1390771
İşlemciniz DEP destekliyor ise şuradan:
1652808043410.png

Alttaki seçeneği işaretleyip VBox'ı DEP'e ekleyip çalıştırmayı deneyin. Kısayolu değil, kök uygulamayı eklemelisiniz(VBox'ın ana uygulamasından bahsediyorum).

Artı -1 Eksi
İşlemciniz dep destekliyor ise şuradan:
Eki Görüntüle 1390783
Alttaki seçeneği işaretleyip Vbox'ı Dep'e ekleyip çalıştırmayı deneyin. Kısayolu değil, kök uygulamayı eklemelisiniz(vbox'ın ana uygulamasından bahsediyorum).

Ha unutmuşum sanal makinede Linux Mint 17 sürümü kurulu oradaki sanal makineden VirtualBox çalıştırıyorum.

Ha unutmuşum sanal makinede Linux Mint 17 sürümü kurulu oradaki sanal makineden VirtualBox çalıştırıyorum.
Linux Mint kurulu ise farklı bir işletim sistemi seçmen gerekmez mi? Other/Unknown değil de Ubuntu 64/32 Bit seçin. 64 kurmuşsunuzdur büyük ihtimalle. Linux seçeneği de var orada...

Linux Mint kurulu ise farklı bir işletim sistemi seçmen gerekmez mi? Other/Unknown değil de Ubuntu 64/32 bit seçin. 64 kurmuşsunuzdur büyük ihtimalle. Linux seçeneği de var orada...

Yanlış anladınız, ben Linux Mint 17 sanal makinede çalıştırıyorum onun içinde kendi yapmakta olduğum işletim sistemimi test ediyorum.

Yapmakta olduğunuz işletim sistemi ne tabanlıdır hocam?

Kendi çekirdeğimi yazıyorum hocam şu video serisindeki kodları yazıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi çekirdeğimi yazıyorum hocam şu video serisindeki kodları yazıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Garip, kendi bilgisayarınız da dener misiniz bir de bu işletim sistemini? Virtual Box'da çalıştırmaya çalıştığınız içinde olabilir.

Kerneli önce çalıştırmalısın diyor ve işletim sisteminde "grub"un rescue modu yokmuş. Çözümüm kalmadı, sorun nedir bilmiyorum. Eski bir videoyu kullandığından olabilir mi?

Geri
Yukarı