VirtualBox için sanallaştırma açmak bilgisayara zarar verir mi?

Yer
Çorum
Daha fazla  
Arkadaşlar önceki konumda zorunlu mu diye sorarken yanıtını kısmen almıştım ve açacaktım ama bazı kişiler anakart yanar, işlemci ölür falan diyorlar. Ben garanti kapsamındaki laptopuma bir şey olmayacaksa açmak ve donanımın yeterli bulduğum bilgisayarıma macOS Big Sur kurmak istiyorum. ISO'yu indirdim her şey hazır. XP yüklerken açmamıştım sanallaştırmayı ve sorun olmamıştı. Fakat yavaştı.

Hayır zarar vermez. Benim sistemimin sanallaştırma ayarı fabrika varsayılanı açık olarak gelmişti. Eğer zararlı olsaydı kapalı olarak gelirdi. Tabii bazı sistemlerde kapalı olarak da gelebiliyor ama zararlı değil.

Zararı yok, yalnızca belirteyim, dizüstü bilgisayarımda R5 3550H var ve sanallaştırma açtığımda performans kaybı ve gecikme yaşıyorum, sanallaştırma kapattığımda tepkiselliği artıyor.
Her pc de olmaz değil mi?
Laptopum ve Sistemim ;
SİSTEMİM VE EKİPMANLARIM;

İşlemci: Intel Core i5 8250u (8.nesil)

Ekran kartı 1: Intel (r) UHD Graphics 620.

Ekran kartı 2: AMD Radeon (tm) 530.

RAM: Crucial Technology 12 GB DDR4.

SSD: SATA (256 GB)

Anakart(motherboard):lenevo lnvnb161216.

Chipset: Kaby Lake.

Mouse:A4TECH G3-220N

Taşınabilir Disk: Usb 3.0 Wd Elements 1TB Disk

(Laptop modelim:Lenevo V-130 15IKB(İçine eklenti yapılmış Radeon 530 ve 4 gb ram eklenmiş versiyon))

Her PC de olmaz değil mi?
Laptopum ve sistemim;
Sistemim ve ekipmanlarım;

İşlemci: Intel Core i5 8250u (8.nesil)

Ekran kartı 1: Intel (r) UHD Graphics 620.

Ekran kartı 2: AMD Radeon (tm) 530.

RAM: Crucial Technology 12 GB DDR4.

SSD: SATA (256 GB)

Anakart(motherboard):lenevo lnvnb161216.

Chipset: Kaby Lake.

Mouse: A4Tech G3-220n

Taşınabilir disk: USB 3.0 WD elements 1TB disk.

(Laptop modelim: Lenevo V-130 15ıkb(içine eklenti yapılmış Radeon 530 ve 4 GB RAM eklenmiş versiyon))

Sorun olacağını sanmam.

Zararı yok, yalnızca belirteyim, dizüstü bilgisayarımda R5 3550H var ve sanallaştırma açtığımda performans kaybı ve gecikme yaşıyorum, sanallaştırma kapattığımda tepkiselliği artıyor.
Bu hocam haklı mı? Böyle bir ihtimal var mı? Pc ortak ve babam oyun falan oynuyor yavaşlarsa olmaz.
Sorun olacağını sanmam.
Tamam hocam, sağolun.

Geri
Yukarı