Virtualbox ile iatkos ml2 kurulumunda hata

TC Ali Toplukaya

Hectopat
Yer
Antalya
Recep Beyin anlatımını yaptığı sanal makine ile virtualbox ile iatkos ml2 kurulum videosundan yararlanarak elimde hali hazırda duran iatkos ml2 dmg dosyasını virtualbox ile videodaki anlattığı gibi yapmaya çalıştım ancak resimdeki gibi bir hata aldım. Hatayı yok sayıp devam dediğimde ise can't find press any key şeklinde bir sonuçla karşılaştım. Ayrıca virtualbox ile ilk ayarlamalar sırasında işletim sistemini seçereken 64 bit lik gözükmüyor acaba ml2 mi yanlış! Pc nin bios ayarlarıda resimde mevcut her ne kadar eski bir pc olsa da :) .Çok fazla detaylı bir bilgiye rastlamadım bu yüzden sizlere sorma ihtiyacı hissettim. Sizce bu makineye kurulabilirmi?

» İŞLEMCİ
:​
Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.20 GHz. 2 MB Cache Bellek T6600 İşlemci

» RAM
4 GB DDR3 800 Mhz. (Max.8 GB) Ram

» SABİT DİSK
320 GB SATA (5400 Rpm) HDD

» EKRAN KARTI
NVIDIA GeForce GT 230M Max. 2814 MB Ekran Kartı

Advanced Technologies
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi [SUP]‡[/SUP]No
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) [SUP]‡[/SUP]No
Intel® Trusted Execution Teknolojisi [SUP]‡[/SUP]No
Intel® 64 [SUP]‡[/SUP]Yes
Gelişmiş Intel SpeedStep® TeknolojisiYes
Intel® Demand Based SwitchingNo

İşlemcinde sanallaştırma teknolojisi yok Virtualbox K-U-R-A-M-A-Z-S-I-N

Advanced Technologies
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi [SUP]‡[/SUP]No
Intel® Sanallaştırma Teknolojisi (VT-x) [SUP]‡[/SUP]No
Intel® Trusted Execution Teknolojisi [SUP]‡[/SUP]No
Intel® 64 [SUP]‡[/SUP]Yes
Gelişmiş Intel SpeedStep® TeknolojisiYes
Intel® Demand Based SwitchingNo

İşlemcinde sanallaştırma teknolojisi yok Virtualbox K-U-R-A-M-A-Z-S-I-N

Yapılacak birşey yok diyorsunuz :) Sizin bu cevap sayesinde pc yi atasım geldi ama napalım el mahkum bir müddet daha kullanmaya :D

Bende aynı hatayı alıyorum fakat foruma konu açmama rağmen hala bir çözüm yolu bulunamadı. Eğer siz bulursanız veya çözerseniz sorunu bana'da söylerseniz sevinirim.

Çözüm yolu bulunamadı değil. İşlemcide sanallaştırma yoksa VirtualBox da yok... Bunu anlayın artık arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı