Çözüldü VirtualBox Kali Linux'ta ağ adaptörü ağları görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Revivmeooi

Hectopat
Selamlar, 6 saattir aldığım ağ adaptörünü Kali ile kullanmaya çalışıyorum. İlk başta Linux Mint'e VirtualBox ile Kali yükledim ve ağ adaptörü için çeşitli denemeler yaptım fakat Wi-Fi ağlarını göstermedi. Bazen gösteriyordu fakat tıkladığım zaman yine yok oluyordu. Bunun Linux kullanmamdan dolayı olduğunu düşünüp Windows'a Kali kurdum ve şu an yine göstermiyor. Ağ adaptörümde sıkıntı yok normal işletim sisteminde bağlanıp istediğimi yapabiliyorum.

1620820736649.png

1620820785943.png

USB 1.1 ve 2.0 denedim, hiçbiri işe yaramadı. Laptopumda USB 3.0 yuvası bulunmuyor.

1620820897176.png

Kullandığım ağ adaptörünü seçtiğine eminim fakat işe yaramadı.
Kullandığım ağ adaptörü: https://www.hepsiburada.com/magbox-...icilari-uyumlu-led-gostergeli-pm-HB00000H840T
Sistem:
HP 15-Bs 102 NT
i5 8250U
8 GB RAM.

Çözüm
Amacınız sadece internete ulaşmak ise Windows'un internetini vm ye aktarabilirsiniz. İlla adaptörü kullanacağım diyorsanız. Kaliyi canlı kalıp olarak kullanmanızı öneririm adaptörü daha verimli kullanabilirsiniz o şekilde.

Çözüm eklemeyi unutmuşum:

Öncelikle VirtualBox'un sitesinden extensions packleri yükledim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sonra sudo adduser $USER vboxusers komutunu terminale girdim ve sistemi yeniden başlattım.
Bu sefer ağ adaptörünü gördü fakat sorunlar yaşattı bunun için USB 3.0 denetçisini seçtim (bilgisayarda USB 3.0 olmasına gerek yokmuş.).
Ayrıca ağ kısmını bu şekilde yaptım:

1622118748687.png
Köprü olarak değil de NAT olarak bağlamayı deneyin. Yine olmazsa sanal makine açıkken adaptörü çıkarıp takın. Yeni bir USB aygıtı bağlandı diye uyarı verebilir. Tamam deyin. Çalışması lazım. VMware'de böyle çözdüm.

Amacınız sadece internete ulaşmak ise Windows'un internetini vm ye aktarabilirsiniz. İlla adaptörü kullanacağım diyorsanız. Kaliyi canlı kalıp olarak kullanmanızı öneririm adaptörü daha verimli kullanabilirsiniz o şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sonra sudo adduser $USER vboxusers komutunu terminale girdim ve sistemi yeniden başlattım.
Bu sefer ağ adaptörünü gördü fakat sorunlar yaşattı bunun için USB 3.0 denetçisini seçtim (bilgisayarda USB 3.0 olmasına gerek yokmuş.).

1622118748687.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1043515

Bende deneyecegim.

Yeni konular

Geri
Yukarı